21. 3. 2008

Prepričljiv začetek mladink

Slovenija – Švica 26:20 (16:7)
Ormož – Dvorana na Hardeku. 200 gledalcev. Sodnici: Rakita in Tkajčuk (Uktajina).
Slovenija: Pikl (12 obramb), Šoberl (5 obramb); Koren 1, Bojovič 5, Videnič 2, Šon 1, Jankovič 3, Krhlikar 2, Toplak 3, Varlec 2, Prapotnik 4, Gregorc 2, Vidic, Filipovič 1. Trenerka: Marta Bon.
Švica: Wirth (4 obrambe), Frey (4 obrambe); Bachlmann, Haah 2,Ineichen, Furrer 7, Ganz 5, Rosen, Wenger 1, Sommer 1, Kaiser, Pluer, Bachmann 3 (2), Haag, Golić, Bosshard 3, Ramseier 1. Trener: Marcus Berchten.
Sedemmetrovke: Slovenija 2 (2), Švica 4 (1).
Izključitve: Slovenija 6, Ukrajina 2 minut.

Mladinke so kvalifikacije za nastop na SP, ki bo konec julija v Makedonijo, začele odločno in silovito. Varovanke trenerke Marte Bon so v 20. minuti vodile že z 12:3. Bonova, ki je na tribuni pustila Nives Ahlin in vratarko Amro Pandžič, je v nadaljevanju spočila nosilke igre, saj mlade slovenske igralke danes čaka tekma s Češko in jutri še z Norveško, na SP pa se bo uvrstila samo zmagovalka kvalifikacijskega turnirja. V prvem polčasu je odlično delovala slovenska obramba, v nadaljevanju so se bojevite Švicarke približale na 23:18. Potem, ko so v drugem polčasu zaostajale že za deset zadetkov. Toda Slovenke so tekmo mirno pripeljale do konca. V soboto, 22. marca, se bodo ob 16. uri pomerile s Češko, v nedeljo, 23. marca pa ob 13. uri še z Norveško.