11. 4. 2008

EHF določila nosilce žreba kvalifikacij za EP 2010

Kvalifikacijski sistem bo za EP, ki bo od 19. do 31. januarja leta 2010 pri naših severnih sosedih Avstrijcih, je spremenjen, oziroma spet tak, kot je bil v preteklosti. Žreb skupin bo 18. aprila ob 20. uri na Dunaju, Vsi udeleženci kvalifikacij bodo razdeljeni v sedem skupin, po dve najboljši na koncu iz vsake se bosta kvalificirali za EP. Tri skupine bodo imele po šest udeležencev, preostale štiri pa pet. V kvalifikacije ni potrebno gostiteljem Avstrijcem in aktualnim evropskim prvakom Dancem. Kvalifikacijski sistem bo podoben nogometnemu, prvi del se bo igral jeseni, drugi spomladi. Evropska rokometna zveza je slovensko moško izbrano vrsto postavila v drugi boben, kar pomeni, da se ne more pomeriti z Norveško, Madžarsko, Švedsko, Srbijo, Češko in Ukrajino. Razdelitev je potekala na osnovi lestvice EHF, ki meri uspešnost vseh moških reprezentančnih selekcij. Na reprezentančni lestvici EHF je Slovenija na devetem mestu. Kvalifikacije se bodo sicer začele meseca oktobra, za igralce pa bo to predstavljalo med osem in deset tekem več na letu. Nacionalne zveze pa bodo s tem dobile priložnost, da svoje reprezentance vrnejo na domačo medijsko sceno. S tekmami, ki ne bodo prijateljske, temveč bodo polne tekmovalnega naboja.
Nosilci žreba
Prvi boben: Francija, Nemčija, Hrvaška, Španija, Poljska, Rusija, Islandija
Drugi boben: SLOVENIJA, Madžarska, Švedska, Srbija, Češka, Ukrjija
Tretji boben: Slovaška, Švica, Portugalska, Belorusija, Romunija, Litva, Makedonija
Četrti boben: Grčija, Bosna in Hercegovina, Latvija, Nizozemska, Izrael, Črna gora, Estonija
Peti boben: Finska, Bolgarija, Italija, Turčija, Belgija, Ciper, Luksemburg
Šesti boben: Gruzija, Moldavija, Ferski otoki.