28. 7. 2008

Slovenija na EP za mladince zadnja v skupini

Ob odsotnosti petih nosilcev igre je očitno, da nimamo prav velike izbire igralcev, ki bi se bili sposobni kosati z najboljšimi v mladinski kategoriji. Po smoli na prvi tekmi s Francijo, so mladi Slovenci, ki jih vodi Slavko Ivezič najprej izgubili s Poljsko in nato še z Romunijo ter tako osvojili zadnje, četrto mesto v skupini A. V nadaljevanju EP v Romuniji, ki se igra v Bukarešti in Brašovu, bodo Slovenci igrali za razvrstitev od 9. do 16. mesta.
»Proti Poljski smo igrali daleč pod svojimi sposobnostmi. Tekmeci so našo slabo igro v obrambi izkoristili in si že v prvem polčasu priigrali visoko prednost. Posledično je bila slaba tudi naša predstava v napadu, saj smo izgubili kar 17 žog. Ob tem na levem zunanjem nismo imeli razpoloženega igralca, ki bi bil sposoben ogroziti poljsko obrambo 6-0,« je po tekmi povedal Ivezič. Tekmo z gostitelji Romuni so Slovenci spet slabo začeli in že po prvem polčasu zaostajali za šest zadetkov. V nadaljevanju so se Romunom približali, a za preobrat niso imeli dovolj moči.
Tekma 2. kroga
Slovenija - Poljska 26:34 (10:15)
Slovenija: Župič (11 obramb - 1 x 7-m), Vrbinc (2 obrambi); Dolenec 7 (4), Razgor 3 (2), Paladin, Bundalo 2, Vrečar 3, Skube 2, Pučnik 3, Flajs, Rojc 5, Špiljak, Ajdari, Leban 1.
Poljska: Wyszomirski (14 obramb - 1 x 7-m), Kostrzewa 6, Orzechowski 6, Chrapkowski 5, Jankowski 4, Szyba 4, Kopycinski 2, Gierak 2, Chrapusta 2, Rosiek 1, Adamczak 1, Bednarek 1.
Tekma 3. kroga
Slovenija - Romunija 30:32 (12:18)
Slovenija: Vrbinc (12 obramb), Župič; Rojc 4, Bundalo 1, Pučnik 5, Špiljak 3, Paladin, Razgor 7, Dolenec 1, Sok 2, Vrečar 3, Leban, Flajs, Skube 4.
Romunija: Tcaciuc, Stanescu (15 obramb - 1 x 7-m); Cimpan 1, Patru 3, Popescu 2, Simicu, Asoltanei, Hagiu 5, Stan 9, Ghita 4, Stoica, Ganea 7, Stanescu 1, Sas.