4. 8. 2008

Mladinke SP v Makedoniji končale na 15. mestu

Slovenija - Alžirija 33:27 (17:12)
Skopje - Športna dvorana. 50 gledalcev. Sodnici: Guseva in Vartanjanova (Rusija).
Slovenija: Čolič (10 obramb), Šoberl (10 obramb - 1 x 7-m); Gregorc 3, Grčar, Šon, Jankovič 5, Prapotnik, Videnič 3, Vidic 7, Filipovč 4, Varelc 2, Mavsar 4, Koren 5 (1), Krhlikar.
Alžirija: Buraoi, Hala, Akrour (16 obramb); Khellil 7 (4), Ould Taleb 2, Ouamrouche 2, Saddiki 1, Benaicha, Belataf 2, Boudjella 6, Ait Ahmed 7 (2), Saidouche, Bouzrayeb, Taoussar.
Sedemmetrovke: Slovenija 1 (1), Alžirija 7 (6).
Izključitve: Slovenija 12, Alžirija 4 minute.
Izenačeno je bilo do 15. minute in rezultata 4:4, potem pa so Slovenke s hitro igro prevzele nadzor nad potekom rezultata. V prvih minutah nadaljevanja so varovanke trenerke Marte Bon prišle do šestih zadetkov prednosti (18:12), ki jih do konca niso več izpustile iz rok, čeprav so se Alžirke v 52. minuti približale na 26:24.