16. 1. 2009

Hrvaška na uvodu stežka preko Južne Koreje

Hrvaška rokometna reprezentanca je na uvodu 21. svetovnega prvenstva pred 12.000 gledalci v Splitu v dramatični končnici ugnala Južno Korejo. Gostitelji prvenstva so se za prvi dve točki v skupini B močno namučili, saj so slavili s 27:26 (14:13).

Pet minut pred koncem so Azijci vodili s 25:23, v 58. minuti pa še vedno s 26:25. Nato je stvari v svoje roke vzel Metličić, ki je v slabi minuti dosegel dva zadetka (to sta bila tudi njegova edina na tekmi), na nasprotni strani pa so gostje v zadnjih dveh napadih naredili dve tehnični napaki (prestop, prekršek v napadu). Pol minute pred zadnjim znakom sirene so Hrvati krenili v zadnji napad, selektor Červar pa je (da bi preprečil pasiven napad, ki sta ga nameravala piskati sodnika) sedem sekund pred koncem vzel minuto odmora. Njegova ekipa je uspešno zadržala žogo, prav v zadnji sekundi pa je na južnokorejski gol streljaj še Čupić, a brez uspeha. Pri Hrvatih sta največ zadetkov dosegla Čupić (8) in Vori (5), pri poražencih pa je bil najučinkovitejši Sim (5).

Na svetovnem prvenstvu, ki se je začelo prav z obračunom med Hrvati in Južnokorejci, se bodo reprezentance borile vse do 1. februarja. Petek je ponudil le en dvoboj, medtem ko so v soboto na sporedu vse ostale tekme prvega kroga v skupinah od A do D.