18. 1. 2009

Srbom "plus 7" premalo za zmago proti Dancem, Rusi praznih rok proti Poljakom

Čeprav so nekajkrat vodili že s sedmimi zadetki prednosti, so rokometaši Srbije na SP na Hrvaškem v dramatični končnici klonili proti Dancem (36:37). Aktualni svetovni podprvaki Poljaki so si zmago proti Rusiji (24:22) prigrali v zadnjih dveh minutah.

Srbi, pri katerih sta bila najučinkovitejša Ilić (10 zadetkov) in Bojinovič (8), so še v 41. minuti vodili s sedmimi zadetki prednosti (30:23). Toda Skandinavci so v naslednjih sedmih minutah naredili delni izid 7:0 in izenačili, tri minute pred koncem pa povedli s 35:34. V predzadnji je znova povedla Srbija (36:35), v zadnji minuti pa sta se med strelce vpisala še Hansen in Boesen ter Dancem (Lindberg 8, Christiansen 6) priigrala pomembno zmago. Rusija je proti Poljski že v osmi minuti vodila s 6:1, Poljaki pa so prvič izenačili pri 20:20 v 51. minuti. Tri minute pred zadnjim znakom sirene je bilo na semaforju 22:22, tehtnico pa sta na stran aktualnih svetovnih podprvakov dokončno nagnila Jurasik in Tluczynski.