11. 2. 2009

Celjani uspešni doma, Velenjčani v gosteh

Zaradi obveznosti v evropskih pokalnih tekmovanjih konec tedna so rokometaši Celja Pivovarne Laško in Gorenja vnaprej odigrali svoji tekmi v 16. krogu lige MIK. Celjani so doma premagali Prevent iz Slovenj Gradca s 37:28 (17:12), Velenjčani pa so bili z 28:20 (12:8) uspešni na gostovanju pri Jeruzalemu Ormožu.

Pivovarji so se Korošcem oddolžili za katastrofalen poraz v jesenskem delu prvenstva v Slovenj Gradcu (takrat je bilo 29:20 za gostitelje), čeprav so gostje v Zlatorogu na začetku povedli s 4:0, a je bilo že sredi prvega polčasa 11:6 za CPL. Napovedi, da del celjskih navijačev pripravlja "neprijeten sprejem" (mahanje z belimi robčki kot znak slovesa)za trenerja Toneta Tislja, se niso v celoti uresničile, čeprav se Tiselj ni mogel izogniti žvižgom in neprijetnemu skandiranju na svoj račun. Za Celje Pivovarno Laško so največ zadetkov dosegli Gajič, Kokšarov (po 7), Ščurek (6) in Toskić (5), za Prevent pa Kleč (7), Kovačič in Hartman (po 4). Gorenje je v Ormožu suvereno opravilo z domačini, pri katerih je bil najučinkovitejši Korpar (4), v velenjskem moštvu pa aktualni svetovni podprvak Čupić (8) in Harmandić (5). Velenjčani so vodili skoraj od prve do zadnje minute, vse pa je bilo dokončno odločeno v 49. minuti, ko so povedli s 24:15.