10. 3. 2009

Evropski veljaki konec marca v Moskvi

Člani izvršnega odbora Evropske rokometne zveze (EHF) se bodo 28. marca zbrali na skupščini v Moskvi, najpomembnejši točki pa bosta krčenje lige prvakov in uvedba zaključnega turnirja četverice.

Ob ponedeljkovem žrebanju četrtfinalnih parov najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja na Dunaju predstavniki EHF organizirali tudi posebno delavnico za klube, udeležence lige prvakov. Na njej sta bili predstavljeni tudi novosti v ligi prvakov, o katerih bo končno odločitev sprejel izvršni odbor konec marca v Moskvi. Prva je zmanjšanje števila klubov z dosedanjih 32 na 24, druga pa uvedba zaključnega turnirja najboljše četverice (Final four). Če bo sprejeto zmanjšanje števila udeležencev, bo 24 klubov razdeljenih v štiri skupine s po šestimi, zaključni turnir najboljših štirih pa bi bil - z dvema polfinalnima in finalno tekmo - na nevtralnem igrišču.