3. 4. 2009

EHF in IHF na skupnem sestanku

Na skupnem sestanku najvišjih funkcionarjev Evropske rokometne zveze ter Svetovne rokometne zveze v Baslu so razpravljali predvsem o treh zadevah: o svetovnem tekmovalnem koledarju, t.i. trofeji challenge in domnevnih podkupovanjih.

O zadnjem sta obe zvezi izrazili zaskrbljenost, saj lahko afere, ki prevevajo rokometni svet po njunem škodijo športu, hkrati pa upočasnijo razvoj in kvaliteto sojenja, na kateri delajo s pomočjo izobraževanja sodnikov.

Ostro so tudi zavrnili namigovanja, da so bile sodnikom na januarskem svetovnem prvenstvu ponujene prostitutke. To naj bi zanikali tudi sodniki in prisotni na uradnih večerjah.  Poudarili so tudi, da še vedno raziskujejo domnevne primere podkupovanja v štirih primerih. Če bodo spoznani za krive, tako EHF kot IHF, zahtevata visoko kazen. Za zmotno osumljene pa bo potrebno pravico poiskati na sodišču.