5. 4. 2009

Rokometašice Krima Mercatorja že šestnajstič postale pokalne prvakinje Slovenije

Po zmagi v finalu v Tivoliju proti Olimpiji s 30:28 (16:15) so rokometašice Krima Mercatorja osvojile že svojo 16. pokalno lovoriko. Tretje mesto so si priigrale rokometašice Krke, ki so ugnale Celeio Žalec s 27:24 (10:16).

Za najboljšo igralko sklepnega turnirja najboljše pokalne četverice so izbrali Mojco Derčar (Krka), naziv najboljše vratarke sta si razdelili Sergeja Stefanišin (Krim Mercator) in Miša Marinček (Olimpija), najučinkovitejša igralka pa je bila Ana Gros (Olimpija), ki je na dveh tekmah dosegla kar 23 zadetkov.

V finalu so bile večino prvega polčasa v vodstvu rokometašice Krima Mercatorja, ki so v 21. minuti (po začetnih 5:2) spet vodile s tremi zadetki prednosti (13:10). Do polčasa so gostiteljice zaostanek znižale na 15:16, pred začetkom drugega pa je trener Robert Beguš v zapisnik prijavil dodatno igralko Mirjano Gojkovič. Ta se je takoj vpisala med strelke in izenačila na 16:16, v 34. minuti pa je Olimpija prvič vodila z dvema zadetkoma prednosti. Za Krimovo obrambo je bila nerešljiva uganka fantastična in učinkovita Ana Gros, ki je dosegla kar 13 (!) zadetkov. Kljub temu so dekleta z Galjevice zaostanek z 20:22 s tremi zaporednimi zadetki spremenila v vodstvo s 23:22, po zaslugi Ljudmile Bodnjeve (skupaj 9 zadetkov) so sedem minut pred koncem povedle z 28:25, minuto kasneje pa je bilo še vedno 29:26. Z dvema igralkama več je Olimpija najprej znižala na 27:29, nato z eno manj tri minute pred koncem na 28:29, po zapravljenem napadu gostij pa so imele gostiteljice zaključnega turnirja priložnost za izenačenje. Toda strel Maje Šon je uspešno ustavila Sergeja Stefanišin, dvajset sekund pred zadnjim znakom sirene pa sta sodnika iz Ajdovščine dosodila sedemmetrovko za Krim Mercator in ob tem izključila še Olimpijino igralko Matejo Ivanc. S črte sedmih metrov je bila uspešna Andrea Lekić (to je bil njen deseti zadetek na finalni tekmi) in Krimu Mercatorju priigrala šestnajsto pokalno lovoriko v zgodovini samostojne Slovenije.

Marta Bon, trenerka Krima Mercatorja: "Vesela sem, da smo zmagali, glede na to, da je bila za nas to zelo pomembna tekma. Vedeli smo, da bo težka tekma, saj ni nobena skrivnost, da smo bili po ligi prvakinj izčrpani. Kar nekaj igralk je poškodovanih in bolnih. Olimpija je bila maksimalno motivirana, kljub temu pa je bilo očitno, katera ekipa je kvalitetnejša in katera ima kvalitetnejše posameznice. Sedaj se obračamo naprej, pokal bomo vzeli kot izkušnjo, saj je pred nami še zaključek državnega prvenstva, ki ga prav tako moramo osvojiti."

Robert Beguš, trener Olimpije: "Nismo osvojil pokala, bomo pa državno prvenstvo. Danes ni šlo nič narobe. Igrali smo dobro, minuto do konca smo zgrešili strel. Če bi to zadeli, bi lahko bilo vse drugače. Vem, da tudi novinarji niste verjeli v to, da smo kakovostno izenačeni z nasprotnicami. Nekateri so se mi celo smejali. Kaj naj rečem? V državnem prvenstvo se bomo maščevali."

Zaključni turnir pokala Slovenije:

Finale:

Olimpija - Krim Mercator 28:30
(15:16)

Dvorana Tivoli, gledalcev, gledalcev: 800, sodnika Krašna in Vodopivec (oba Ajdovščina).

Olimpija: Marinček (15 obramb), Zec (1 obramba), Gros 13 (5), Mitruševska 2, Jeriček 2, Čerenjak 4, Naglič, Ivanc 3, Puš, Skutnik 1, Čečkova, Šon 1, Gojkovič 2.

Krim Mercator: Stefanišin (11 obramb), Pandžič, Cerar, Vergeljuk 4, Vidic 3, Mavsar, Bodnjeva 9, Varlec, Oder 3, Hrnjič 1, Irman, Zrnec, Lekić 10 (5), Mörtel.

Sedemmetrovke: Olimpija 6 (5), Krim Mercator 6 (5).

Izključitve: Olimpija 14 minut, Krim Mercator 10 minut.

Tekma za tretje mesto:

Celeia Žalec - Krka 24:27 (16:10)

Dvorana Tivoli, gledalcev: 100, sodnika Andoljšek in Pangerc.

Celeia Žalec: Grudnik (3 obrambe), Novakovič (7 obramb), Debelak, Melavc, Grčar 6, Sluga, Škafar, Strmšek, Korun, Potočnjak 6, Petrinja 5, Krhlikar 4, Krajnčar 4, Karba.

Krka: Murn (9 obramb), Okleščen 2 (1) I. Čigoja, Turk, Bačar 6, T. Čigoja, Wertl, Povše, Dragman, Kavšček, Glavič, Rudman, Nadu 7, Derčar 8.

Sedemmetrovke: Celeia Žalec 3 (2), Krka 1 (1).

Izključitve: Celeia Žalec 2 minuti,  Krka 4 minute.

Polfinalni tekmi:

Olimpija - Celeia Žalec 28:21 (15:12)

Dvorana Tivoli, gledalcev: 150, sodnika: Nikolič in Romih.

Olimpija: Marinček (7 obramb), Zec (7 obramb), Gros 10 (3), Mitruševska 3, Jeriček 2, Čerenjak 4, Kogovšek, Naglič 1, Gojković 4, Ivanc, Puš 1, Skutnik 1, Šon 2.

Celeia Žalec: Novakovič (8 obramb), Grudnik, Debeljak 1, Melavc, Grčar 1, Sluga, Škafar, Strmšek 1, Korun 4, Potočnik 2, Petrinja 8 (2), Krhlikar 4, Kranjčar, Karba.

Sedemmetrovke: Olimpija 5 (4), Celeia Žalec 3 (2).

Izključitve: Olimpija 12 minut, Celeia Žalec 8 minut.

Krka - Krim Mercator 29:32 (13:17)

Dvorana Tivoli, gledalcev: 150, sodnika: Pajič in Puntarič.

Krka: Wertl (6 obramb), Murn (7 obramb), Okleščen 8, I.Čigoja 1, Turk 3, Bačar 4, T. Čigoja 5, Povše, Dragman, Murn, Korenič, Glavič, Rudman, Nadu 5, Derčar 3.

Krim Mercator: Stefanišin (12 obramb), Pandžič ( 5 obramb), Prebil 1, Mavsar 5, Ahlin 2, Damjanović 7, Vidic 1, Bodnjeva 1, Varlec 2, Oder 5, Hrnjič, Irman 3, Zrnec 5, Lekić.

Sedemmetrovke: Krka 6 (5), Krim Mercator 5 (5).

Izključitve:  Krka 6 minut, Krim Mercator 12 minut.