4. 4. 2009

Gorenje v polfinalu evropskega pokala EHF, v torek žrebanje na Dunaju

Rokometaši Gorenja so na povratni četrtfinalni tekmi evropskega pokala EHF v gosteh premagali danski Bjerringbro-Silkeborg s 25:24 (12:14) in se uvrstili v polfinale. Velenjčani so na prvi tekmi na domačem igrišču slavili s 27:26. Žrebanje polfinalnih parov bo v torek na Dunaju, možni nasprotniki Gorenja pa so Gummersbach, Aragon in Otmar St. Gallen.

Bjerringbro-Silkeborg - Gorenje 24:25 (14:12)

Športna dvorana, gledalcev 2.500, sodnika: Herceg in Südi (oba Madžarska).

Bjerringbro-Silkeborg: Perrson, Prošt, Lauritzen, Dragičević 4, Jacobsen, Olson, Blečić 4, Olsen, Kirkegaard, Toudhal 5 (2), Madsen 2, Back 8, Borm, Kristiansen 1, Nilsen.

Gorenje: Gajić, Skok, Dobelšek, Kavaš 3, Bezjak 1, Oštir, Gromiko, Sovič 1, Datukašvili, Mlakar 1, Rnić 4, Golčar, Harmandić 4 (1), Čupić 11 (4).

Sedemmetrovke: Bjerringbro-Silkeborg 3 (3), Gorenje 5 (5).

Izključitve: Bjerringbro-Silkeborg 6, Gorenje 4 minute.

Velenjski rokometaši so na povratni četrtfinalni tekmi evropskega pokala EHF poskrbeli za podvig. Potem ko so na prvi tekmi v Rdeči dvorani dosegli samo minimalno zmago (27:26), so tudi na povratnem dvoboju v Skandinaviji slavili z najmanjšo možno razliko in se tretjič v klubski zgodovini uvrstili v polfinale katerega izmed evropskih pokalov. Edini slovenski klub, ki je v letošnji sezoni ostal v evropskih pokalnih tekmovanjih, bo polfinalnega nasprotnika dobil v torek, 7. aprila, ko bo na Dunaju žrebanje.

Že po uvodnih minutah povratne tekme na Danskem je bilo jasno, da Gorenje ni dopotovalo z belo zastavo. Po začetnem vodstvu gostiteljev z 1:0 so Velenjčani dvakrat povedli s po dvema zadetkoma prednosti, enkrat pa celo s tremi (10:7). Toda v zaključku prvega polčasa so se igralci domačega kluba Bjerringbro-Silkeborg "prebudili", najprej izenačili na 11:11, na odmor ob polčasu pa celo odšli z dvema zadetkoma naskoka (14:12). Njihova ofenziva se je nadaljevala tudi na začetku drugega dela: ko so dvakrat povedli s po tremi zadetki (18:15, 19:16), je kazalo, da je odpor Gorenja dokončno strt. A to se ni zgodilo, kajti igralci trenerja Ivice Obrvana so poskrbeli za preobrat in v 48. minuti je bilo na semaforju 19:19.

V zadnjem delu tekme so velenjski rokometaši imeli vse vajeti igre v svojih rokah, Dancem (pomagale jim niso niti obrambe nekdanjega vratarja Gorenja Primoža Prošta) pa je uspelo največ izenačiti. Ko je hrvaški reprezentant Ivan Čupić, z enajstimi zadetki najučinkovitejši igraelc sobotne tekme, zadel v polno za 25:23, je bilo jasno, da je Gorenje napredovale v polfinale evropskega pokala EHF. Gostiteljem je namreč ostalo na razpolago samo še slabih 40 sekund, v katerih bi morali za skupno zmago doseči kar tri zadetke, prejeti pa nobenega. Vse, kar je Dancem še uspelo, je bila omilitev poraza (24:25) in slovenski klub se je zasluženo uvrstil med štiri najboljše v Evropi.

Izidi povratnih četrtfinalnih tekem pokala EHF:

Gummersbach - Ivry 41:24 (21:10), v polfinale Gummersbach s skupnim izidom 74:51

Bjerringbro-Silkeborg - Gorenje 24:25 (14:12), v polfinale Gorenje s skupnim izidom 52:50

Aragon - Arrate 28:25 (15:14), v polfinale Aragon s skupnim izidom 58:52

Astrahan - Otmar St. Gallen 25:25 (12:11), v polfinale Otmar St. Gallen s skupnim izidom 60:56