5. 4. 2009

Napad na predsednika RZS Franja Bobinca

V Kapli vasi pri Preboldu so trije neznanci v petek okoli 22. ure s kijem napadli Franja Bobinca, predsednika uprave podjetja Gorenje in predsednika Rokometne zveze Slovenije (RZS). Bobinac je poiskal pomoč na celjski urgenci, kjer je dobil dvanajst šivov.

Tiskovna predstavnica PU Celje Milena Trbulin ni potrdila identitete napadenega, policijska preiskava pa še poteka. Kot je dejala, preiskujejo sum storitve kaznivega dejanja ropa, napadenemu pa so odnesli le mobilni telefon. Osumljenci oziroma storilci še niso znani, prav tako ne motiv napada. Bobinac je kljub napadu in šivom pojasnil, da se počuti dobro in da bo v ponedeljek zagotovo prišel v službo. Predsednik uprave Gorenja je prepričan, da je bil žrtev nasilnežev, ki so zgolj želeli dobiti njegov telefon. Ob ugibanjih, da gre za maščevanje zaradi odpuščanj v Gorenju, je direktor Gospodarske zbornice Slovenije Samo Hribar Milič dejal, da bi bilo to za Slovenijo absolutno zelo slabo.