3. 5. 2009

Kiel in Ciudad Real znova za naslov prvaka

Rokometaši Kiela in Ciudada Reala se bodo že drugo leto zapored pomerili za naslov najboljšega v evropski ligi prvakov. Nemci so z lahkoto odpravili Rhein-Neckar Löwen, Španci pa nekoliko težje Hamburg.

Pred skoraj 13.000 gledalci v Mannheimu je Kiel vodil večji del tekme, kljub temu pa so gostitelji dobri dve minuti pred koncem povedli z 29:28. Na 29:29 je izenačil Zeitz, toda na nasprotni strani je za Rhein Neckar zadel Jurasik. Po neuspešnem napadu Kiela je žoga prišla do domačih rokometašev, ki pa so jo zapravili po slabi podaji Bieleckega. V hitrem nasprotnem napadu je Kavtičnik (na tekmi se je trikrat vpisal med strelce, od tega dvakrat s sedmih metrov) osem sekund pred koncem po grobem prekršku Jurasika izsilil sedemmetrovko in njegovo izključitev. Slovenski reprezentant jo je izvedel kar sam in izenačil na 30:30. Rhein Neckar je nato vzel minuto odmora in krenil v zadnji napad na tekmi (na njej je bil v vlogi delegata Štefan Jug), prav z znakom sirene pa je z levega krila v polno zadel Gensheimer in Rheinu Neckarju priigral minimalno in tolažilno zmago.

V areni Quijote v Ciudadu Realu je Hamburg silovito začel drugi polfinalni obračun lige prvakov. Le gol zaostanka za španskim Ciudadom Realom je bil dober obet pred povratno tekmo. Zadetki Blaženka Lackovića in Marcina Lijewskega so nemško ekipo vselej držali v majhni prednosti (največ dva gola prednosti). Na drugi strani je bil na uvodu razigran le francoski reprezentant v dresu španske ekipe Luc Abalo, nekaj je dodal še Garcia Parrondo. Po 13. minuti je sledil petminutni strelski post Hamburga, v katerem je Ciudad Real z dvema uspešnima sedemmetrovkama izenačil. Po  zadetku Sergeja Rutenke in izenačenju na 13:13 je trener Hamburga Martin Schwalb vzel minuto odmora, a že takoj zatem je Ciudad Real prvič na tekmi prevzel vodstvo po golu Olafurja Stefanssona (14:13). Polčas pa se je končal z izidom 15:15. Drugi del so bolje začeli branilci naslova evropskega prvaka – Ciudad Real si je namreč v štirih minutah na krilih Jonasa Källmana priigral prednost treh golov (19:16). Temu pa so sledile odlične obrambe vratarja Hamburga Johannesa Bitterja, ki je štirikrat zapored ustavil strele "Realovcev" in omogočil preobrat. V 41. minuti je Heiko Grimm HSV popeljal do vodstva z 21:20, po sedmih minutah brez zadetka je za Ciudad Real v 42. minuti zadel Morros. Vse do izteka 54. minute sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v ključnih trenutkih pa je svoj delež k zmagi dodal tudi kapetan slovenske reprezentance Uroš Zorman. Piko na i pa znova Källman, ki je špansko ekipo v 56. minuti pripeljal do 30:28, Alberto Entrrerios pa z zadetkom v 57. minuti zapečatil usodo Hamburga, ki znova ni mogel preko velikana iz Španije.

V finalu pokala pokalnih zmagovalcev (PPZ) bosta zaigrala nemški Nordhorn, ki je bil v dveh obračunih boljši od švicarskega Kadettna, katerega barve branita Dušan Podpečan in Roman Pungartnik, ter Valladolid Nenada Bilbije in Grege Lorgerja.

Liga prvakov, polfinale, povratna tekma:

Rhein-Neckar Löwen - Kiel 31:30 (16:17), prva tekma 23:37, v finale Kiel s skupnim izidom 67:54.

Mannheim - Dvorana SPA, gledalcev: 12.968, sodnika: Stanojević in Višekruna (oba Srbija).

Rhein Neckar Löwen: Szmal (20 obramb), Fritz, Gensheimer 5, Roggisch, Bielecki 1, Schwarzer 1, Filip 2, Jurasik 9, Klimovec 4, Fäth, Sigurdsson 8 (2), Grötzki 1, Richardson, Russ.

Kiel: Omeyer (20 obramb), Martini (1), Lund, Wessig, Lundström 3, Kavtičnik 3 (2), Anić 1, Lövgren 3, Ahlm 8, Karabatić 6, Klein 2, Jicha 1.

Sedemmetrovke: Rhein Neckar Löwen 2 (2), Kiel 4 (2).

Izključitve: Rhein Neckar Löwen 6 minut, Kiel 10 minut.

Ciudad Real – Hamburg 33:31 (15:15), prva tekma 30:29, v finale Ciudad Real s skupnim izidom 63:60

Dvorana Quijote, gledalcev: 4056, sodnika: Gjeding in Hansen (oba Danska).

Ciudad Real: Šterbik (16 obramb), Hombrados, Källman 8, Stefansson 5 (2), Abalo 4, Rutenka 3 (1), Parrondo 2 (2), Zorman 3, Fernandez 2, Metličić 1, Vaquero 1, Entrerrios 1, Morros 1, Dinart.

Hamburg: Bitter (14 obramb), Sandström, B. Gille 7, Hens 6, M. Lijewski 5, Lindberg 4,Lacković 3, G. Gille 3,Jansen 2, Grimm 1, Schröder, K. Lijewski, Flohr, Grundsten.

Sedemmetrovke: Ciudad Real 6 (5), Hamburg 0.

Izključitve: Ciudad Real 10 minut, Hamburg 10 minut.

Pokal EHF, polfinale, povratna tekma:

Aragon – Gummersbach 32:28 (14:12), prva tekma 25:39 - v finale Gummersbach s skupnim izidom 67:57

St. Gallen – Gorenje 27:25 (13:15), prva tekma 20:27 - v finale Gorenje s skupnim izidom 52:47.

Pokal pokalnih zmagovalcev, polfinale, povratna tekma:

Valladolid – Amicita 33:27 (17:12), prva tekma 31:35, v finalu Valladolid s skupnim izidom 64:62.

Nordhorn – Kadetten 34:29 (15:12), prva tekma 30:28, v finalu Nordhorn s skupnim izidom 64:57.

Pokal challenge, polfinale, povratna tekma:

Sport Resita - Bešiktaš 32:21 (16:10), prva tekma 26:26, v finale Sport Resita s skupnim izidom 58:47.

Bern Muri - Suceava 26:34 (14:15), prva tekma 31:35, v finale Suceava s skupnim izidom 69:57.

Kiel "povozil" Rhein-Neckar Löwen, Ciudad Real tesno zmagal v HamburguGorenje z lepo prednostjo pred povratno tekmo