2. 5. 2009

Gorenje na pragu zgodovinskega uspeha

Potem ko so prvo polfinalno tekmo pokala EHF na domačem igrišču proti St. Otmarju St. Gallnu dobili s sedmimi zadetki prednosti (27:20), imajo rokometaši Gorenja priložnost, da se prvič v klubski zgodovini uvrstijo v finale katerega izmed evropskih pokalov. Povratni švicarsko-slovenski dvoboj bo v nedeljo, 3. maja, ob 18. uri v St. Gallnu.

V velenjskem taboru računajo na uresničitev starega pregovora, da gre v tretje rado. V letošnji sezoni so se namreč že tretjič uvrstili med štiri najboljše klube v evropskem pokalu, toda na dosedanjih dveh polfinalnih obračunih so obakrat ostali praznih rok. Napredovanje v finale jim je v sezoni 1994/95 preprečil ruski Poljot iz Čeljabinska, v sezoni 2003/04 pa španski Valladolid. Visoka prednost s prve tekme v Rdeči dvorani je lep kapital pred povratno v dvorani Kreuzbleiche v mestu St. Gallen, toda po drugi strani je popotnica s sredinega prvenstvenega derbija v Celju dokaj slaba. Velenjčani so namreč izgubili dvoboj četrtega kroga končnice za prvaka proti Celju Pivovarni Laško (v Zlatorogu je bilo 26:24 za gostitelje), s čimer so si nekoliko zmanjšali možnosti v boju za naslov državnega prvaka.