10. 5. 2009

Zorman in Pajovič krog pred koncem lige že prvaka Španije v dresu Ciudada Reala

Ciudad Real si je že krog pred koncem španskega prvenstva zagotovili naslov državnega prvaka. V današnjem derbiju vodilnih klubov je na odločilni tekmi na domačem igrišču premagal Barcelono kar s 37:26 (20:12) in si priigral tretji zaporedni naslov prvaka Španije.

Zmagovalec derbija v Quijote Areni je bil odločen že po prvem polčasu, ki so ga gostitelji dobili z zelo visoko prednostjo. V nadaljevanju se je Barcelona sredi drugega polčasa približala na šest zadetkov zaostanka (20:26), vendar je Ciudad Real "dodal plin" in tekmo končal kar z enajstimi zadetki naskoka. Pri Ciudadu Realu so izstopali Luc Abalo (13 zadetkov), Sergej Rutenka (12) in Arpad Šterbik s 13 obrambami (Aleš Pajovič je dosegel en zadetek - s sedemmetrovke v predzadnji minuti), pri Barceloni pa so bili najučinkovitejši Victor Tomas (7), Iker Romero in Lazslo Nagy (po 4). Pred predzadnjim krogom in današnjim derbijem je imel vodilni Ciudad Real 52 točk, drugouvrščena Barcelona pa 50. Po zmagi ima moštvo trenerja Talanta Dušebajeva pred zadnjo tekmo nedosegljive štiri točke prednosti pred Katalonci, tretji je Valladolid (44), sledita pa mu Portland San Antonio in Reala Ademar s po 42 točkami.