17. 6. 2009

Slovenija na predzadnji tekmi kvalifikacij za EP 2010 zlahka opravila z Izraelom

Slovenska moška reprezentanca je z odliko opravila svoje delo na predzadnji tekmi kvalifikacij za nastop na Euru 2010 v Avstriji. V dvorani na Kodeljevem je namreč premagala Izrael ter vknjižila peto zmago (40:27). V Stuttgartu je Nemčija visoko premagala Belorusijo z 38:27 (18:12). V zadnjem krogu bo Slovenija v nedeljo, 21. junija, gostovala pri Belorusiji v Minsku, kamor odhaja z dvanajstimi zadetki prednosti iz Ljubljane.

Slovenija - Izrael 40:27 (20:17)

Ljubljana - Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 2500, sodnika: Chaskis in Tsakonas (oba Grčija)

Slovenija: Rezar (4 obrambe), Prošt (15 obramb), Miklavčič, Dobelšek 2, Mlakar 2, Natek 4, Kavaš 1, Skube 4 (1), Gajič 5, Cehte 3, M. Žvižej 3, L. Žvižej 10 (3), Zorman 5, Bilbija 1.

Izrael: Gross (2 obrambi), Sordo (7 obramb), Luzon 4, Turel, Abramovich 3, Pomeranz 5 (2), Mattatia 2, Birnbaum 3, Matalon 3, Avraham 3, Lavie, Langlieb 3, Ran, Nathan 1.

Sedemmetrovke: Slovenija 8 (4), Izrael 2 (2).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Izrael  8 minut.

Slovenski selektor Miro Požun je tekmo z Izraelom začel v postavi Rezar, Dobelšek, Bilbija, Zorman, Natek, Gajič in Miha Žvižej, na trubuni pa je poleg Uroša Rapotca ostal tudi lažje poškodovani Matjaž Brumen (kljub težavam z modrostnim zobom je zaigral Boštjan Kavaš). V četrti minuti so slovenski fantje prvič vodili za dva gola (3:1). A z obrambo 6-0 si niso priigrali pravega viška, če pa so že ukradli žogo nasprotniku, nikakor niso izvedli protinapada in dosegli "lahkega" gola. V uvodnih minutah so Slovenci delali preveč napak v napadu ter niso najbolje zadevali, zato so jim nasprotniki vseskozi dihali za ovratnik. Po izenačenju na 10:10 v 17. minuti (to je bilo že sedmo izenačenje na tekmi) je selektor Požun vzel minuto odmora, ki pa ni najbolj pomagala. Z zadetkom Pomeranza s sedmih metrov v 18. minuti je Izrael namreč prvič prevzel vodstvo (11:10).

Izrael je nato vodil še enkrat, z 12:11, potem pa so slovenski rokometaši le ugotovili, da bi lahko vrag odnesel šalo. Z agresivno igro v obrambi so si priborili nekaj žog, ki so jih nato izkoristili v protinapadih, v katerih je zadeval predvsem Luka Žvižej. Pri 14:14 je bil izid zadnjič izenačen, sledilo so trije zaporedni zadetki gostiteljev (17:14), v 28. minuti po je po zadetku Klemna Cehteta na semaforju dvorane na Kodeljevem pisalo že 19:15. Na odmor so Slovenci odšli s prednostjo treh zadetkov, potem ko je tik pred sireno zadel Pomeranz (20:17).

Silovito nadaljevanje slovenske ekipe je v drugem polčasu hitro obrodilo sadove. V 35. minuti je bilo po petih zaporednih zadetkih slovenske reprezentance že 25:17, znova pa je blestel vratar Primož Prošt (skupaj 15 obramb), ki je soigralcem dal priložnost za številne protinapade. V 43. minuti so si gostitelji prvič priigrali deset zadetkov prednosti (30:20), kljub visokemu naskoku pa niso popuščali. Z izjemo Davida Miklavčiča so se vsi igralci v polju vpisali med strelce, razlika pa je naraščala iz minute v minuto. Najvišja je bila dve minuti pred zadnjim znakom sirene, znašala pa je kar petnajst zadetkov (40:25).

Vse o kvalifikacijah lahko preberete TUKAJ.