6. 8. 2009

Slovenski mladinci so v prvem krogu svetovnega prvenstva v Egiptu premagali Libijo z 38:15

Svetovno prvenstvo v Egiptu je moška mladinska reprezentanca Slovenije po pričakovanju začela z visoko zmago. Moštvo selektorja Slavka Iveziča je premagalo reprezentanco Libije z 38:15 (17:9). Jutri (petek) se bo Slovenija ob 17.30 pomerila z Grenlandijo.

Slovenija - Libija 38:15 (17:9)

Port Said - Dvorana Mubarak, gledalcev 600, sodnika: Gudjonsson in Eliasson (oba Islandija).

Slovenija: Čudič (16 obramb, 2 x 7m), Vrbinc (7 obramb), Abrahamsberg 5, Bombač 4, Bundalo 1, Dolenec 3, Flajs 2, Paladin , Pučnik 5, Razgor 11, Skube 3, Sok 2, Svetelšek 2, Vrečar; selektor: Ivezič.

Libija: Shatie, Abosahmen, Graab 2, Alaggar, Twini, Shahfu 2, Eisa 2, Amoura 1, Esertawi 1, Mohamed 3, Elmahreg, El Shukri 4, Amer, Elmaarug; selektor: Hammad.

Že pred tekmo je bilo jasno, da so slovenski mladinci v vlogi absolutnega favorita, kar so nato potrdili tudi na igrišču. Hitro so povedli z 8:2, Libijci pa so že ob polčasu zaostajali za osem zadetkov (9:17). V drugem polčasu pa so naši rokometni upi "dodali plin", najučinkovitejši igralec na tekmi pa je bil Razgor, ki je dosegel kar enajst zadetkov. Tekmo so Slovenci končali kar s 23 zadetki prednosti (38:15), pri čemer so v drugih tridesetih minutah prejeli samo šest golov.

"Led je prebit. V prvem polčasu smo še igrali nekoliko v krču in nismo pokazali vsega, kar znamo. V drugem delu smo bolje odigrali v obrambi in posledično lažje prihajali do zadetkov iz protinapadov. Naša forma se dviguje in z nestrpnostjo pričakujemo prihajajoče tekme,"
je po premierni zmagi na letošnjem svetovnem prvenstvu dejal slovenski reprezentant Črt Abrahamsberg.

V drugem krogu (v petek ob 17.30) se bo izbrana vrsta Slovenije pomerila z Grenlandijo, ki je danes izgubila proti Estoniji samo z zadetkom razlike - 37:38 (18:20).