7. 8. 2009

Na mladinskem SP je moška reprezentanca Slovenije zlahka opravila tudi z Grenlandijo

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je na svetovnem prvenstvu v Egiptu dosegla še drugo zmago. Po včerajšnji zmagi proti Libiji (38:15) je na tekmi drugega kroga v skupini C premagala tudi Grenlandijo s 43:31 (21:15). V soboto se bo Slovenija ob 15.30 pomerila z Estonijo.

Slovenija - Grenlandija 43:31 (21:15)

Slovenija:
Čudič (11 obramb), Ferlin (0 obramb), Rojc 2, Bundalo 1, Pučnik, Skube 3, Paladin 2, Bombač 6, Razgor 8, Dolenec 8, Svetelšek 4, Vrečar 1, Flajs 1, Abrahamsberg 7.

Grenlandija: Andersen (5 obramb), Larsen (7 obramb), Jensen 1, H. Kreutzmann 1, A. Kreutzmann 8, Brandt 2, Sorensen 3, N. Heilmann, M. Heilmann, Rosing 5, Ostermann 2, Groth, A. Kreutzmann 6, Olsen 3.

Sedemmetrovke: Slovenija 5 (5), Grenlandija 1 (0).

Izključitve: Slovenija 12 minut, Grenlandija 8 minut.

Čeprav so Grenlandci v peti minuti presenetljivo vodili kar s 5:2, so slovenski rokometni upi v naslednjih štirih minutah dosegli štiri zadetke zapored in povedli s 6:5. Sledilo je šest izenačenj (od 6:6 do 11:11), Slovenci pa so si prvo vodstvo z dvema zadetkoma prednosti priigrali pri izidu 13:11 v 21. minuti. Reprezentanca Grenlandije je zadnjič zagrozila v 24. minuti, ko se je približala samo na zadetek zaostanka (13:14), nato pa je moštvo selektorja Slavka Iveziča povsem zagospodarilo na igrišču.

Tri minute pred koncem prvega polčasa so slovenski mladinci povedli z 18:15, nato pa so v osmih minutah naredili neverjeten delni izid 9:0 in na semaforju v dvorani v Port Saidu je bilo že 27:15 za Slovenijo. Najvišja prednost na današnji tekmi je znašala kar petnajst zadetkov (40:25 v 53. minuti in 41:26 minuto kasneje), pri čemer so David Razgor, Jure Dolenec, Črt Abrahamsberg in Dean Bombač skupaj dosegli kar 29 zadetkov od skupno 43 za Slovenijo.

V tretjem krogu letošnjega svetovnega prvenstva v Egiptu se bo Slovenija v soboto ob 15.30 pomerila z Estonijo, ki v prvih dveh krogih prav tako še ni okusila grenkobe poraza. Na uvodni tekmi so Estonci premagali Grenlandijo z 38:37 (20:18), v drugem pa so nadigrali še Nizozemsko s 33:29 (16:15).

Izidi 2. kroga, skupina C:

Švedska - Libija 33:13 (15:4)

Estonija - Nizozemska 33:29 (16:15)

Vrstni red: Slovenija 4 (razlika v zadetkih + 35), Švedska 4 (+ 29), Estonija 4 (+ 5), Nizozemska 0 (- 13), Grenlandija 0 (- 13), Libija 0 (- 43).