8. 8. 2009

Na Dunaju odpovedali Champions Trophy za moške in ženske

Evropska rokometna zveza je bila primorana odpovedati t.i. Champions Trophy, ki naznanja uvod v novo evropsko sezono. Za prvi pokal sezone se tradicionalno pomerijo najboljša moštva minule sezone.

Že leta se evropska sezona najboljših moštev začenja z EHF Champions Trophy (pred tem imenovan superpokal), na katerem se pomerijo za prvo evropsko lovoriko sezone tri zmagovalke minulega leta – v ligi prvakov, pokalu EHF ter pokalu pokalnih zmagovalcev  - ter posebni povabljenec. Letos pa tega turnirja v septembru ne bo, saj je v tem času koledar tekmovanj prezasičen, hkrati pa na Evropski rokometni zvezi niso uspeli zagotoviti televizijskih prenosov za ženski in moški pokal zmagovalcev, imenovan Champions Trophy.

Tako se je prvič v 13 letih zgodilo, da je moško tekmovanje odpovedano, medtem ko žensko pred leti enkrat že ni bilo izpeljano. V tej sezoni bi pri moških morali nastopiti Ciudad Real, Valladolid in Gummersbach, pri ženskah pa Viborg,  FC Kopenhagen in Itxako Estella.