3. 10. 2009

Rokometašice ljubljanske Olimpije uspešne tudi na drugi tekmi kvalifikacij za ligo prvakinj

Rokometašice Olimpije so na drugi tekmi kvalifikacij za ligo prvakinj na Slovaškem premagale Bratislavo z 28:24 (16:11). Prav tako je bila uspešna Zvezda Zvenigorod, s katero se bodo Ljubljančanke pomerile zadnji dan turnirja (v nedeljo ob 16. uri), saj je z lahkoto premagala Amsterdam z 39:22. Le prvo mesto na turnirju vodi v ligo prvakinj.

Bratislava - Olimpija 24:28 (11:16)

Trenčin - Mestna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Lopez in Ramirez (oba Španija).

Bratislava: Školkova, Martanovičova 2, Cicmanova 1, Kochanova 1, Hrmova 1, Hodoškova, Benuškova 7, Leviczka, Globanova, Šimakova 5, Štetakova 1, Madarova, H. Janšakova, Z. Janšakova 5.

Olimpija: Irman 4, Čulibrk 1, Jeriček 7, Stančin, Zrimšek, Zec, Gojkovič 4 (2), Puš 6 (3), Argenti 2, Čečkova, Šon 4.

Sedemmetrovke: Bratislava 8 (6), Olimpija 6 (5).

Izključitve: Bratislava 6 minut, Olimpija 12 minut.

Po petkovi zmagi proti Amsterdamu (33:31) so bile rokometašice Olimpije uspešne tudi v drugem krogu kvalifikacijskega turnirja v Trenčinu na Slovaškem za uvrstitev v evropsko ligo prvakinj. Aktualne slovenske podprvakinje so proti domači Bratislavi pokazale zelo dobro in zrelo igro, ki so jo kronale z zmago z 28:24 (16:11). Ekipa trenerja Roberta Beguša so si že na začetku tekme priigrale tri zadetke prednosti, kmalu pa je ta znašala že pet.

Tolikšna je bila tudi razlika ob odhodu na odmor (16:11), začetek drugega dela igre pa je pripadel Slovakinjam. Bratislava se je namreč približala samo na dva zadetka zaostanka, toda v nadaljevanju je Olimpija znova zagospodarila na igrišču. Predvsem po zaslugi odlične vratarke Branke Zec, ki je zbrala kar 23 obramb, in strelsko razpoložene Nine Jeriček (7 zadetkov) je ekipa iz Tivolija dosegla drugo zaporedno zmago v Trenčinu.

V drugem krogu je bila uspešna tudi Zvezda Zvenigorod, kajti Rusinje so zlahka opravile z nizozemsko ekipo Amsterdam z 39:18 (22:10). O prvem mestu na turnirju, ki edino vodi v letošnjo ligo prvakinj, bo tako odločala nedeljska uvodna tekma zadnjega kroga (ob 16. uri) Olimpija - Zvezda Zvenigorod. Zadnji dvoboj na turnirju med gostiteljicami in Nizozemkami bo zgolj prestižnega pomena, kajti obe ekipi sta doslej po dvakrat izgubili in nimata več možnosti za napredovanje med evropsko elito.

Spored kvalifikacij v Trenčinu:

1. krog (petek, 2. oktobra 2009):

Zvezda Zvenigorod - Bratislava 33:21 (15:9)

Olimpija - Amsterdam 33:31 (18:16)

2. krog (sobota, 3. oktobra):

Amsterdam - Zvezda Zvenigorod 18:39 (10:22)

Bratislava - Olimpija 24:28 (11:16)

3. krog (nedelja, 4. oktobra 2009):

16.00: Olimpija - Zvezda Zvenigorod

18.00: Bratislava - Amsterdam

Vse o kvalifikacijah za ligo prvakinj.