4. 10. 2009

Po porazu proti Rusinjam se rokometašice Olimpije niso uvrstile v ligo prvakinj

Rokometašice Olimpije so se na odločilni tekmi kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev v Trenčinu na Slovaškem pomerile z rusko ekipo Zvezda Zvenigorod. Uspešnejše so bile Rusinje, ki so slavile s 30:18 (12:11) in se uvrstile med evropsko elito, Ljubljančanke pa so osvojile dugo mesto.

Po dveh zmagah v uvodnih dveh krogih kvalifikacijskega turnirja proti Amsterdamu in Bratislavi je bila na odločilni tekmi za uvrstitev v ligo prvakinj nasprotnik rokometašic Olimpije favorizirana ruska ekipa Zvezda Zvenigorod. Ljubljančanke, ki so na Slovaško dopotovale v precej okrnjeni zasedbi, so se kljub dvema težkima tekmama tudi na dvoboju z Rusinjami v prvem polčasu povsem enakovredno kosale z njimi. Čeprav je Zvezda Zvenigorod povedla kar s 6:1, so slovenske podprvakinje zaostanek do konca prvega polčasa zmanjšale samo na zadetek (11:12).

Toda v nadaljevanju se je slika na igrišču spremenila in ruske rokometašice so upravičile vlogo favoritinj. Igralkam Olimpije je očitno zmanjkovalo moči, kar so rokometašice Zvezde Zvenigorod spretno izkoriščale. V hitrih (pol)protinapadih so neusmiljeno polnile mrežo tivolske ekipe in na koncu slavile kar z dvanajstimi zadetki prednosti. Kljub temu je ekipa trenerja Roberta Beguša na kvalifikacijskem turnirju pustile zelo dober vtis, še posebno zaradi stanja v klubu in okoli njega.

Olimpija – Zvezda Zvenigorod 18:30 (11:12)

Trenčin - Mestna dvorana, gledalcev: 200, sodnika: Lopez in Ramirez (oba Španija).

Olimpija: Irman 6, Čulibrk 1 (1), Jeriček 2, Stančin, Zrimšek, Zec, Gojkovič 3 (3), Puš, Argenti 1, Čečkova, Šon 5.

Zvezda Zvenigorod: Sašurkova 1, Krutova, Dmitrijeva 3, Vjahireva 4, Juščenko 1, Baranovskaja, Kalinina, Koroleva 1, Andrjušina 4, Vetkova 4, Polenova 5, Potapenko 4, Suslina, Dronina 3.

Sedemmetrovke: Olimpija 6 (4), Zvezda Zvenigorod 8 (6).

Izključitve: Olimpija 8 minut, Zvezda Zvenigorod 12 minut.

Spored kvalifikacij v Trenčinu:

1. krog (petek, 2. oktobra 2009):

Zvezda Zvenigorod - Bratislava 33:21 (15:9)

Olimpija - Amsterdam 33:31 (18:16)

2. krog (sobota, 3. oktobra):

Amsterdam - Zvezda Zvenigorod 18:39 (10:22)

Bratislava - Olimpija 24:28 (11:16)

3. krog (nedelja, 4. oktobra 2009):

Olimpija - Zvezda Zvenigorod 18:30 (11:12)

Bratislava - Amsterdam 28:25 (18:12)

Končni vrstni red: 1. Zvezda Zvenigorod 6 točk, 2. Olimpija 4, 3. Bratislava 2, 4. Amsterdam 0.

Kvalifikacije za ligo prvakinj (spored in rezultati)
Kvalifikacije za ligo prvakinj, druga tekma
Kvalifikacije za ligo prvakinj, prva tekma