10. 10. 2009

Zagorjanke so se z zmago proti Madeiri poslovile od evropskega pokala EHF

Rokometašice Zagorja GEN-I so na povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagale Madeiro z 29:25 (13:11). Kljub temu so se v nadaljnje tekmovanje uvrstile Portugalke, ki so na prvem dvoboju slavile s 34:26 (16:12).

Zagorje GEN-I - Madeira 29:25 (13:11)

Zagorje - Športna dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Mykolaitis in Sniurevicius (oba Litva).

Zagorje GEN-I: Pikl, Đurovič 2, Lipovšek 2, Čebular, Kikanovič-Gole 1, Mihič 7 (6), Bregar 1, Perić, Rebolj 1 (1), Ljubas 5, Pesko, Jeglič, Čajko 1, Scjapanava 9.

Madeira: Gouveia, Aguiar 5, Correia, Sabino, D. Silva, F. Silva 3, Gomes, Goncalves, Tavares 5, Franco, Viera-Gomes 1, Pasztor 4 (2), Sousa 7.

Sedemmetrovke: Zagorje GEN-I 7 (7), Madeira 5 (2).

Izključitve: Zagorje GEN-I 6 minut, Madeira 6 minut.

Kljub zmagi na povratni tekmi drugega kroga pokala EHF proti portugalski ekipi Madeira so se Zagorjanke poslovile od nadaljnjega tekmovanja, kajti na prvi tekmi v gosteh so visoko izgubile (26:34). Na povratnem dvoboju so domače rokometašice vodile od prve do zadnje minute, ne glede na dobro igro pa si v prvem polčasu niso uspele priigrati več kot tri zadetke prednosti. Toda po desetih minutah drugega polčasa so Zagorjanke svojo prednost podvojile in na semaforju je bilo že 18:12, tako da je kazalo, da bodo vendarle izničile visok zaostanek s portugalskega otoka Madeira.

Toda tudi ob majhni pomoči sodnikov iz Litve so se gostje uspele približati samo na zadetek zaostanka (20:21) in bilo je jasno, da od napredovanja slovenskega kluba v tretji krog pokala EHF ne bo nič. Ne glede na to so rokometašice Zagorja GEN-I v zadnjem delu znova "pritisnile na plin" in se z zmago z 29:25 dostojno poslovile od letošnje evropske sezone.

Pokal EHF za ženske - sezona 2009/10Pred povratno tekmo Zagorje GEN-I - MadeiraTekma Madeira - Zagorje GEN-I