8. 11. 2009

Olimpija tudi drugič izgubila proti Bayerju in se poslovila od tekmovanja v pokalu EHF

Po domačem porazu na prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala EHF proti Bayerju (21:24) so rokometašice Olimpije izgubile tudi povratni dvoboj v Nemčiji. Gostiteljice so bile v Leverkusnu boljše s 35:25 (19:12) in se uvrstile med 16 najboljših klubov v tem tekmovanju.

Bayer Leverkusen – Olimpija 35:25 (19:12)

Leverkusen – Dvorana Arena Smidt, gledalcev: 700, sodnika: Baranowski in Lemanowicz (oba Poljska).

Bayer Leverkusen: Woltering, Glaser, Knipprath, Byl 3, Zapf 4, Walzik 2, Garcia 2, Müller 2, Loerper 4 (1), Glankovicova 5, Schückler 2, Ahlgrimm 6, Steinbach 3, Engel 2.

Olimpija: Zec, Prelc, Irman 6, Čulibrk 1, Jeriček 2, Okleščen, Stančin, Zrimšek, Argenti 1, Gojkovič 1 (1), Puš 7, Čečkova, Šon 7 (5).

Sedemmetrovke: Bayer Leverkusen 1 (1), Olimpija 7 (6).

Izključitve: Bayer Leverkusen 10 minut, Olimpija 10 minut.

Že po tekmi v Tivoliju, ki jo je nemški klub dobil s 24:21 (11:9), je bilo bolj ali manj jasno, da bo za igralsko in denarno ubobožano Olimpijo kmalu konec letošnje evropske sezone. To se je na povratnem dvoboju v dvorani Arena Smidt v Leverkusnu tudi zgodilo, kajti Nemke so bile še drugič uspešnejše in so slavile s 35:25. Na povratnem dvoboju so nemške rokometašice v deseti minuti vodile že z 8:3, vendar so se slovenske podprvakinje še pravočasno "prebudile" in se približale samo na dva zadetka zaostanka (14:12). Toda do konca prvega polčasa je Bayer naredil delni izid 5:0 in na odmor odšel kar s sedmimi zadetki prednosti (19:12).

V ekipi trenerja Roberta Beguša so bile strelsko razpoložene Vesna Puš, Maja Šon in Neli Irman, ki so skupaj dosegle kar 20 od 25 Olimpijinih zadetkov, kljub temu pa so si Nemke že po štirih minutah drugega polčasa prvič priigrale deset zadetkov prednosti (22:12), toliko pa je znašala tudi končna razlika. Bayer bo svojega nasprotnika v naslednjem krogu dobil na torkovem žrebanju na Dunaju.

Tako je Bayer v letošnji sezoni iz evropskega pokala EHF izločil kar dva slovenska kluba, pri čemer je na štirih tekmah dosegel prav toliko zmag. Trenutno drugouvrščena ekipa nemške lige je najprej premagala Celeio Žalec – obe tekmi sta bili v Nemčiji – s 34:18 in 32:20, nato pa dvakrat še igralke iz Tivolija (24:21 in 35:25).