25. 11. 2009

V pokalu Slovenije za ženske sta se ljubljanska kluba uvrstila v polfinale, med četverico še Krka

V pokalu Slovenije v ženski konkurenci so bile danes odigrane tri četrtfinalne tekme, oba ljubljanska kluba (Krim Mercator in Olimpija) pa sta se zanesljivo uvrstila v polfinale. Na zaključni turnir, ki bo marca 2010, se je s tesno zmago v gosteh uvrstila tudi Krka. Po jutrišnji tekmi Ajdovščina - Celje Celjske mesnine bo znan še zadnji polfinalist.

Tako Krim Mercator kot Olimpija sta si napredovanje priigrala na gostovanjih. Dekleta z Galjevice so odpor Celeie Žalca po izenačenem prvem polčasu (14:14) strle šele v nadaljevanju, medtem ko si je ekipa iz Tivolija visoko prednost (16:11) proti škofijski Burji priigrala že v prvih tridesetih minutah. V še enem prvoligaškem derbiju je novomeška Krka na gostovanju z minimalno razliko premagala Mercator Tenzor Ptuj.

V tekmovalni sezoni 2009/10 se je za nastop v slovenskem pokalu v ženski konkurenci prijavilo samo deset ekip. V osmini finala so nastopile štiri ekipe (Olimpija, Zagorje GEN-I, Ajdovščina, Jadran Bluemarine Hrpelje-Kozina), v četrtfinale pa se je neposredno (brez boja) uvrstilo naslednjih šest klubov: Krim Mercator, Krka, Celeia Žalec, Burja Škofije, Celje Celjske mesnine in Mercator Tenzor Ptuj. Z zmagama v osmini finala sta si napredovanje v četrtfinale zagotovili še Olimpija in Ajdovščina: Ljubljančanke so premagale Zagorje GEN-I z 32:27 (14:16), Ajdovke pa so bile uspešnejše od ekipe Jadran Bluemarine Hrpelje-Kozina s 30:24 (17:15).