8. 5. 2010

Celjski rokometaši so izgubili v Trebnjem, Cimos in Gorenje uspešna na domačem igrišču

V sedmem krogu končnice za prvaka v prvi slovenski rokometni ligi MIK so za presenečenje poskrbeli igralci Trima. Na domačem igrišču v Trebnjem so premagali Celje Pivovarno Laško z 29:27. Gorenje je visoko (37:23) nadigralo Jeruzalem Ormož, Cimos pa je doma ugnal Slovana z 39:33. Celjani imajo na lestvici zdaj samo še tri točke prednosti pred Koprčani in Velenjčani.

V prvem polčasu tekme v Trebnjem so imeli gostitelji ves čas prednost, največja pa je znašala pri izidu 12:8 nekaj minut pred odhodom na odmor. Na začetku drugega dela so se pivovarji dvakrat približali samo na zadetek zaostanka (14:13, 15:14), pri Trimovem vodstvu s 17:15 pa so gostitelji naredili še delni izid 4:0 in v 40. minuti je bilo na semaforju 21:15. Celjani so zaostanek najprej nekajkrat prepolovili, minuto in dvajset sekund pred koncem pa so po zadetku Aleša Pajoviča zaostajali le še za enega (27:28). Med Trimovim napadom sta sodnika dvignila roki zaradi pasivne igre, kljub temu pa se je Staš Skube uspel prebiti skozi gostujočo obrambo in dobrih dvajset sekund pred koncem iztržiti sedemmetrovko. Isti igralec jo je tudi izvajal in zadel za končnih 29:27, s čimer so Celjani doživeli drugi poraz v letošnji ligi.

Aktualni prvaki iz Velenja so v Rdeči dvorani zlahka opravili z Ormožani, ki so jim v končnici za prvaka na domačem igrišču odščipnili točko. Gostje so korak z Gorenjem držali le do izida 5:4, nato pa je moštvo trenerja Branka Tamšeta naredilo delni izid 5:0 in povedlo z 10:4. V 23. minuti so velenjski rokometaši vodili že z devetimi zadetki razlike (16:7), še večji polom Ormožanov pa je preprečil reprezentant Rok Žuran, ki je v prvih tridesetih minutah kar sedemkrat zadel v polno. Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila, čeprav je dal trener Tamše v zadnji četrtini tekme priložnost tudi igralcem z rezervne klopi, razlika 14 zadetkov pa je bila tudi najvišja v korist Gorenja na sobotni tekmi.

Na prejšnjih treh letošnjih prvenstvenih tekmah sta si Cimos in Slovan razdelila točkovni plen (po ena zmaga za oboje in en neodločen izid), tokrat pa so Primorci dosegli pomembno zmago v boju za vrh. Toda v prvem polčasu ni kazalo na takšen razplet, kajti Ljubljančani so po izenačenju na 13:13 naredili delni izid 5:0 in si priigrali prvo občutnejše vodstvo. Še pri izidu 25:21 so imeli vse v svojih rokah, nato pa so sledile črne minute. Koprčani so poskrbeli za delni izid 7:0 in tehtnico dokončno nagnili na svojo stran, kajti do konca tekme so prednost samo še povečevali.

Trimo Trebnje – Celje Pivovarna Laško 29:27 (13:10)

Trebnje – Dvorana OŠ, gledalcev: 400, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).

Trimo Trebnje: Ferlin (6 obramb), Imperl (6 obramb), Korelec 2, Erčulj 2, M. Radelj, Ratajec, Seb. Skube 4, Sušin 5, Paladin, Miklavčič 4, Višček, Musa 3, Papež, St. Skube St. 8 (5), Zarabec 1.

Celje Pivovarna Laško: Štochl (6 obramb), Lapajne (5 obramb), Marguč 4, Vugrinec 5, Pajovič 5, Razgor 2, Toskić 1, Ranevski, Gajič 5, Koljanin, Kokšarov 3 (2), Dačević.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 6 (5), Celje Pivovarna Laško 5 (2).

Izključitve: Trimo Trebnje 10 minut, Celje Pivovarna Laško 4 minute.

Cimos Koper - Slovan 39:33 (18:22)

Koper – Dvorana Bonifika, gledalcev: 900, sodnika: Ocvirk in Štirgl (oba Velenje).

Cimos Koper: Podpečan, Skoko 2, Dobelšek 1, Praznik 9 (1), Brumen 8, Elezović 10 (3), T. Poklar, Stanič, N. Poklar, Jeraj, Mlakar 2, Konečnik 3, Laluska 2, Rapotec 2, Gorenac, Jovičić.

Slovan: Močivnik, Bečirovič 2, Koloper 4, Ristić, Božič 3 (1), Vujić 1, Markovič, Čemas 5 (1), Vran, Skušek 4 (2), Bundalo 1, Božović 8, Župič, Hrvatin 4, Šmejc 1.

Sedemmetrovke: Cimos Koper 7 (4), Slovan 8 (4).

Izključitve: Cimos Koper 6, Slovan 12 minut.

Rdeča kartona: Laluška (54. minuta), Šmejc (54. minuta).

Gorenje Velenje - Jeruzalem Ormož 37:23 (20:12)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev 400, sodnika: Pajič (Krško) in Puntarič (Logatec).

Gorenje Velenje: Gajić, M. Bezjak 5, Cehte 1, Skok, Natek 2, Rutar 2, Taletović, Rnić 8 (5), Žvižej 4, Štefanič, Golčar 8, Harmandić 1, Ferkulj 1, Čupić 1, Nosan 1 (1), Šimič 3.

Jeruzalem Ormož: Žuran, Korpar 1, Krabonja, Melnjak, Rajšp, Bogadi 1, R. Bezjak 4, Čudič 2 (2), Ivanuša, Belec, Sok 4 (1), Hebar, Vujović, Žuran 9, Huđ 2, Jovanovič.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (6), Jeruzalem Ormož 4 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 2 minuti, Jeruzalem Ormož 6 minut.

Vrstni red: Celje Pivovarna Laško 46, Cimos Koper in Gorenje Velenje po 43, Trimo Trebnje 27, Slovan 26, Jeruzalem Ormož 19.