12. 5. 2010

Celjani dobili derbi proti Cimosu, Gorenje zlahka slavilo v Ljubljani, Trimo klonil v Ormožu

V osmem krogu končnice za prvaka v ligi MIK sta se na derbiju v Zlatorogu pomerila Celje Pivovarna Laško in Cimos, uspešnejši pa so bili gostitelji, ki so zmagali s 33:27 (7:11). Gorenje je visoko zmagalo proti Slovanu na Kodeljevem z 39:27 (22:13), Jeruzalem Ormož pa je bil na domačem igrišču uspešnejši od Trima s 33:25 (15:13).

V končnici za prvaka je Cimos šele v osmem krogu doživel prvi poraz, potem ko je klonil na derbiju v Zlatorogu. Gostje so prišli na Štajersko brez treh pomembnih igralcev (poškodovana sta Bojan Skoko in Robi Konečnik, Balusz Laluska pa je suspendiran zaradi rdečega kartona proti Slovanu), na nasprotni strani pa se je v celjsko moštvo vrnil Uroš Zorman, ki iz istega razloga ni smel igrati v soboto v Trebnjem. Prav po zaslugi Zormana, ki je na celotni tekmi dosegel osem zadetkov (brez zgrešenega strela), so pivovarji po dveh začetnih izenačenjih na 1:1 in 2:2 povsem zagospodarili na igrišču. Po dvajsetih minutah je bilo na semaforju že 13:7, v prvem polčasu pa so gostitelji dvakrat vodili tudi s sedmimi zadetki naskoka (15:8 in 16:9).

Takšna je bila razlika tudi na začetku drugega polčasa (18:11), nato pa je četa trenerja Zvonimirja Serdarušića poskrbela za velik padec v svoji igri. Koprčani so najprej naredili delni izid 4:0, malce kasneje še dva zapored in v 40. minuti so zaostajali samo z 19:20. V naslednji minuti se je Cimos spet približal na minimalen zaostanek (20:21), zatem pa sta morala na klop za kaznovane igralce Luka Dobelšek in Matjaž Brumen. To so Celjani izkoristili in dosegli tri zaporedne zadetke, po enem prejetem pa še tri in pri izidu 27.21 v 48. minuti je bil zmagovalec odločen. S tem porazom (prvi v končnici za prvaka) je Cimos izpadel iz boja za slovensko lovoriko, tako da edini tekmec Celjanov ostaja Gorenje, ki pa ima dva kroga pred koncem lige še vedno tri točke zaostanka. Pivovarji si lahko naslov prvaka zagotovijo že s sobotno zmago v Ormožu.

Oslabljeni rokometaši Slovana (brez petih igralcev) so bili enakovredni gostom le do 16. minute in izida 7.7, potem pa je za niz zadetkov in vodstvo Gorenja z 10:7 poskrbel Momir Rnić. V nadaljevanju so Velenjčani še "dodali plin", po uspešnih obrambah Matevža Skoka je stekel tudi (pol)protinapad in v zadnji minuti prvega polčasa so imeli aktualni slovenski prvaki že deset zadetkov prednosti. Kljub visoki razliki Velenjčani niso popuščali in v 45. minuti je bilo že plus dvanajst. Kljub temu, da je dal trener Branko Tamše nato priložnost tudi igralcem z rezervne klopi, so ti prednost še povečali: devet minut pred koncem je bilo že 35:21, v 55. minuti pa rekordnih 15 zadetkov razlike (38:23).

Rokometaši Jeruzalema Ormoža so v osmem krogu vendarle dosegli prvo zmago v končnici za prvaka. Premagali so Trimo, ki je v prejšnjem krogu na domačem igrišču opravil s Celjem Pivovarno Laško, v Ormožu pa je bil povsem brez moči. Na krilih razpoloženih Roka Žurana in Vedrana Huđa, ki sta dosegla po devet zadetkov, so si gostitelji že v prvem polčasu trikrat priigrali po tri zadetke naskoka. V drugem so svojo igro samo še stopnjevali in na koncu zmagali kar z osmimi zadetki prednosti, Trimo pa je kljub porazu (zaradi neuspeha Slovana proti Gorenju) na lestvici ohranil točko prednosti pred Ljubljančani.

Celje Pivovarna Laško – Cimos Koper 33:27 (17:11)

Celje – Dvorana Zlatorog, gledalcev: 2200, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Celje Pivovarna Laško: Štochl (8 obramb), Lapajne (4 obrambe), Marguč, Vugrinec 6, Pajovič 1, Razgor 1, Toskić 3, Ranevski, Gajič 9 (5), Kojić, Gorenšek, Kokšarov 5 (2), Zorman 8, Dačević.

Cimos Koper: Podpečan, Stanić (6 obramb), Jeraj (2 obrambi), Dobrila, Dobelšek, Praznik 4 (1), Brumen 7, Elezović 4, T. Poklar, Špiler 5, N. Poklar 2, Mlakar, Grzentič, U. Rapotec 1, Gorenac, Jovičić 4.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 8 (7), Cimos Koper 4 (1).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 10 minut, Cimos Koper 10 minut.

Rdeči karton: Dačević (55. minuta).

Slovan – Gorenje Velenje 27:39 (13:22)

Ljubljana -  Dvorana na Kodeljevem, gledalcev: 400, sodnika: Brecelj in Deržek (oba Maribor).

Slovan: Močivnik, Vran (14 obramb), Župič (3 obrambe), Bečirovič 1, Koloper 2, Ristič, Božič 5, Markovič 2 (2), Skušek 5 (2), Bundalo 2, Božović 2, Hrvatin 8.

Gorenje Velenje: Skok (9 obramb), Gajić, Taletovič (5 obramb), Natek 4, Bezjak 8, Cehte, Rutar 2, Rnić 4, Žvižej 8, Štefanič, Golčar 1, Harmandić 1, Ferkulj 2, Čupić 4 (2), Nosan 1, Šimič 4.

Sedemmetrovke: Slovan 4 (4), Gorenje Velenje 2 (2).

Izključitve: Slovan 2 minuti, Gorenje Velenje 4 minute.

Jeruzalem Ormož - Trimo Trebnje 33:25 (15:13)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 150, sodnika: Nikolič in Štern (oba Krško).

Jeruzalem Ormož: Žuran, Korpar 3, Krabonja, Melnjak 1, Rajšp, Bogadi 1, Bezjak 3 (2), Čudič 2, Ivanuša 1, Belec, Sok 4 (3), Hebar, Vujovič, Žuran 9, Huđ 9, Jovanovič.

Trimo Trebnje: Ferlin, Korelec 2, Erčulj 3 (2), Radelj 3 (1), Papež 2, Imperl, Se. Skube 4 (1), Sušin 3, Paladin, Miklavčić 2, Musa 3, Huč, St. Skube 2 (1), Zarabec 1.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (5), Trimo Trebnje 9 (5).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 12 minut, Trimo Trebnje 4 minute.

Vrstni red: Celje Pivovarna Laško 48, Gorenje Velenje 45, Cimos Koper 43, Trimo Trebnje 27, Slovan 26, Jeruzalem Ormož 21.