15. 5. 2010

Z visoko zmago v Ormožu so si Celjani predčasno zagotovili naslov slovenskega prvaka

V predzadnjem krogu končnice za prvaka v ligi MIK so rokometaši Celja Pivovarne Laško premagali Jeruzalem Ormož z 38:30 (21:11). Celjani so si s tem krog pred koncem lige zagotovili že 17. naslov slovenskega prvaka, tekma Trimo – Slovan pa je zaradi tehničnih težav preložena na torek.

Cilj celjskih rokometašev pred gostovanjem v Ormožu je bil jasen – premagati gostitelje in si krog pred koncem letošnjega tekmovanja v ligi MIK zagotoviti naslov državnega prvaka. Da se želi predčasno okititi z lovoriko, je moštvo trenerja Zvonimirja Serdarušića potrdilo s tem, ko je že od uvodnih minut dalje prevzelo pobudo na igrišču. Ormožani, ki so pred tem izgubili vse tri tekme proti Celjanom v letošnji sezoni, so se gostom vsaj približno enakovredno upirali le do zaostanka s 6:8. Nato so novi slovenski prvaki naredili neverjeten delni izid 8:0 in si prvič priigrali deset zadetkov prednosti (16:6).

Najvišjo razliko v prvem polčasu so si celjski rokometaši priigrali tik pred koncem prvega polčasa, ko so povedli z 20:9 in jasno je bilo, da je tekma v dvorani na Hardeku odločena. Kljub temu gostje tudi v nadaljevanju niso popuščali in po štirih zaporednih zadetkih so imeli že trinajst golov naskoka (32:19) pred zadnjeuvrščenim moštvom v letošnji končnici za prvaka. V 19. slovenskem ligaškem tekmovanju so tako rokometaši Celja Pivovarne Laško osvojili že 17. naslov prvaka in po enoletnem premoru spet postali najboljši v Sloveniji. Poleg Celjanov sta naslov slovenskega prvaka doslej osvojila samo še dva kluba: Gorenje v sezoni 2008/09 in Prule v sezoni 2001/02.

Tekma Trimo Trebnje - Slovan je bila zaradi tehničnih težav odpovedana, odigrali pa jo bodo v torek ob 20. uri.

Predzadnji krog so odigrali tudi v končnici za obstanek. Slovenj Gradec je na domačem igrišču premagal Krško s 33:27 (17:12), škofjeloški Merkur pa je bil prav tako doma uspešnejši od Ribnice Riko hiš z 38:35 (20:14). Vrstni red: Merkur 27 točk (7 odigranih tekem), Klima Petek Maribor 23 (7), Ribnica Riko hiše 18 (7), Slovenj Gradec 13 (7), Krško 13 (8).

Jeruzalem Ormož – Celje Pivovarna Laško 30:38 (11:21)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 500, sodnika: Masleša in Žibret (oba Trbovlje).

Jeruzalem Ormož: S. Žuran (2 obrambi), Belec, Vujović (9 obramb), Korpar 4, Krabonja 1, Melnjak 2, Rajšp 1, Bezjak 1, Čudič 3 (1), Ivanuša, Sok 4 (3), Hebar 2, R. Žuran 7, Huđ 2, Bogadi 2, Jovanovič 1 (1).

Celje Pivovarna Laško: Lapajne (1 obramba), Štochl (13 obramb), Marguč 2, Vugrinec 5, Pajovič 5, Razgor, Toskić 9, Ranevski, Gajič 3, Kojić 1, Gorenšek, Kokšarov 9 (5), Zorman 3, Dačević 1.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (5), Celje Pivovarna Laško 6 (5).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 8 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.