18. 5. 2010

Znani sodniški pari in delegati za zaključni turnir lige prvakov v Kölnu, med izbranci tudi Kalin

Evropska rokometna zveza (EHF) je objavila sodniške pare in delegate za zaključni turnir najboljše četverice v ligi prvakov, ki bo 29. in 30. maja v Kölnu. Med delegati na tekmah v Laxness Areni bo tudi Slovenec Leopold Kalin.

Poleg predsednika Tora Liana bodo evropsko zvezo konec maja v Kölnu zastopali še Jean Brihault (podpredsednik), Jan Tuik (predsednik tekmovalne komisije) in Michael Wiederer (generalni sekretar). Na štirih tekmah bodo pravico na igrišču delili štirje različni sodniški pari iz Švedske, Romunije, Hrvaške in Danske, pri čemer bosta finalno tekmo sodila Danca Per Olesen in Lars Ejby Pedersen.

Med štirimi delegati je tudi Slovenec Leopold Kalin, ki bo to vlogo opravljal na dveh tekmah. Najprej bo delegat na prvi polfinalni tekmi Čehovski medvedi – Barcelona, nato pa še v velikem finalu.

Polfinale:

Čehovski medvedi – Barcelona (sobota, 29. maja, ob 15.30):

sodnika: Rickard Canbro in Mikael Claesson (oba Švedska)

delegata: Leopold Kalin (Slovenija) in Božidar Đurković (Srbija)

Ciudad Real – Kiel (sobota, 29. maja, ob 18. uri):

sodnika: Sorin Laurentiu Dinu in Constantin Din (oba Romunija)

delegata: Rui Cuelho (Portugalska) in Sandor Andorka (Madžarska)

Tekma za tretje mesto:

poraženec polfinala 1 – poraženec polfinala 2 (nedelja, 30. maja, ob 15.30):

sodnika: Matija Gubica in Boris Milošević (oba Hrvaška)

delegata: Rui Coelho (Portugalska) in Božidar Đurković (Srbija)

Finale: