4. 7. 2010

Začel se je 18. rokometni festival Eurofest

S slovesno otvoritvijo, mimohodom ekip in ekshibicijsko tekmo zvezd Slovenija - Primorska se je v soboto zvečer v Izoli začel že 18. Eurofest, tradicionalni rokometni festival. Na letošnjem Eurofestu nastopa več kot 3000 udeležencev v 160 ekipah iz 18 držav sveta.

Eurofest 2010 bo trajal do četrtka, 8. julija, rokometaši in rokometašice pa bodo nastopali v osmih kategorijah. Poleg tekmovalnega dela rokometnega festivala bo zelo bogat tudi spremljevalni program. V okviru slednjega bodo različne kulturne prireditve, spoznavni večer, disco party, strokovno predavanje dr. Toneta Goršiča, tržnica Eurofesta, večer prijateljstva, češki večer, izbor miss in mistra rokometnega praznika...

Na petih igriščih v Izoili in dveh v Kopru se bo predstavilo več kot 160 ekip v različnih starostnih kategorijah. Tonetu Bariču, idejnemu očetu in glavnemu organizatorju Eurofesta, je uspelo na slovensko Obalo pripeljati več kot 3000 udeležencev iz 18 držav. To so: Alžirija, Avstrija, Belgija, Bosna in Hercegovina, Češka, Danska, Francija, Hrvaška, Kanada, Madžarska, Nemčija, Poljska, Portugalska, Romunija, Slovenija, Srbija, Švedska in Tajvan.

V okviru tekmovalnega programa Eurofesta se bodo predstavile tudi tri mlajše reprezentančne selekcije Slovenije. Na Eurofestu bodo namreč nastopile tri: dečki U-14 in U-16 ter deklice U-16.

PROGRAM 18. EUROFESTA:

Sobota, 3. julija:

ob 20. uri: otvoritev in mimohod ekip od Svetilnika do centralnega prizorišča

od 22. do 23. ure: ekshibicijska rokometna tekma zvezd Slovenija - Primorska

Nedelja, 4. julija:

od 21. do 24. ure: spoznavni večer, disco party

Strokovno predavanje za trenerje (prof. Tone Goršič)

Ponedeljek, 5. julija:

od 21. do 23. ure: tržnica Eurofesta

od 23. do 24. ure: disco party

Torek, 6. julija:

do 24. ure: večerne tekme na centralnem igrišču