3. 8. 2010

EHF spet prisiljen odpovedati evropski klubski superpokal za moške in ženske

Že drugo leto zapored je morala evropska zveza (EHF) odpovedati evropski klubski superpokal za moške in ženske. Na Dunaju namreč niso uspeli najti prirediteljev oziroma denarja za organizacijo tega tekmovanja.

Na vsakoletnem uvodu v evropsko sezono, imenovanem "Champions Trophy" (pokal zmagovalcev), bi morali septembra nastopiti zmagovalci lige prvakov, pokala EHF in pokala pokalnih zmagovalcev ter posebni povabljenec. Toda že drugo leto zapored je morala EVropska rokometna zveza (EHF) tekmovanje odpovedati, ker ni našla prirediteljev oziroma ni uspela zagotoviti denarnih sredstev za izvedbo septembrskega tekmovanja.

Evropski klubski superpokal je premierno izvedbo doživel leta 1996, rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so ga v svoje vitrine spravili leta 2004, ko so bili najboljši na turnirju v Ciudadu Realu. Dve leti pozneje so Celjani tovrstno tekmovanje gostili tudi v dvorani Zlatorog, rokometašice Krima Mercatorja pa so bile zmagovalke v letih 2003 in 2004.

D. K.