13. 8. 2010

Z zmago proti Češki so si slovenski kadeti zagotovili napredovanje med osem v Evropi

Po četrtkovi zmagi proti Islandiji (34:31) je bila moška kadetska reprezentanca Slovenije uspešna tudi v drugem krogu skupine D na EP v Črni gori. Moštvo selektorja Tomaža Juršiča je premagalo Češko s 37:35 (17:14) in si že pred zadnjim krogom zagotovilo napredovanje med osem najboljših v Evropi.

Slovenija – Češka 37:35 (17:14)

Nikšić – Športna dvorana, gledalcev: 110, sodnika: Mykolaitis in Sniurevicius (oba Litva).

Slovenija: Žitnik (2 obrambi), Zaponšek (14 obramb), Žabič, Cehte, Jazbec 1, Deržič 2, Špende, Šoštarič 8 (3), Fidel, Potočnik 10, Hrastnik 1, Bradeško 1, Borovnik 6, Kalabič 8.

Češka: Machalicky (7 obramb), Hurt (0 obramb), Slachta, Drbohlav, Vocasek 4, Skvaril, Sykora 3, Mlotek 3, Zeman 4, Babak 2, Syrinek 1, Krahulec 13 (7), Stryc 5, Uzek.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (3), Češka 8 (7).

Izključitve: Slovenija 18 minut, Češka 16 minut.

Začetek tekme je bil katastrofalen za slovenske kadete, kajti njihovi češki vrstniki so že v sedmi minuti vodili kar s 4:0. Z dvema zadetkoma so Slovenci zaostanek sicer prepolovili (4:2), toda nato  je spet sledilo obdobje Čehov, ki so v enajsti minuti povedli že s 7:2. Juršičeva četa je nato vendarle vzpostavila ravnotežje na igrišču in počasi začela topiti češko prednost. Po slovenskem zaostanku s 7:10 je Potočnik dosegel štiri zadetke zapored (v tem času je naša reprezentanca prejela le enega) in v 24. minuti je sledilo prvo izenačenje (10:10). Štiri minute pred koncem prvega polčasa so Čehi povedli s 13:12, zatem pa so Slovenci naredili delni izid 4:0 in si priigrali prvi občutnejši naskok (16:13).

V drugem polčasu je prednost Slovenije po pičlih treh minutah narasla na pet zadetkov (20:15), ki pa so jo Čehi s tremi zaporednimi zadetki precej zmanjšali. V 43. minuti je bilo na semaforju 28:24 za Slovenijo, Češka pa je z delnim izidom 4:0 poskrbela za novo izenačenje. Sledili sta še dve izenačenje (31:31, 32:32), v 55. minuti pa novo vodstvo slovenskih kadetov s 34:32. Do konca se je češka reprezentanca še trikrat približala na samo zadetek zaostanka (33:34, 34:35 in 35:36), v zadnji minuti pa je piko na i slovenski zmagi s 37:35 prispeval Deržič.

V drugem krogu v skupini D v Nikšiću je bila uspešna tudi reprezentanca Švice, ki je premagala Islandijo s 33:24 (16:11). Prav s Švicarji se bodo slovenski rokometni upi pomerili v zadnjem krogu, tekma pa bo v nedeljo, 15. avgusta, ob 14. uri.

Vrstni red po 2. krogu: Slovenija 4 točke, Švica 3, Češka 1, Islandija 0.