23. 9. 2010

Liga prvakov: Čehovski medvedi nadigrali Dance, Zagreb suvereno slavil v Romuniji

Po sredinih zmagah Ciudada Reala in St. Petersburga v prvem krogu evropske lige prvakov so se danes veselili še Čehovski medvedi in Zagreb. Rusi so na domačem igrišču "povozili" danski AaB Handball (39:29), Hrvati pa so na gostovanju v Romuniji povsem dotolkli Constanto (33:23).

Junak Zagrebove zmage na gostovanju v Romuniji je bil Ljubo Vukić, ki je domači Constanti nasul kar 13 zadetkov. Hrvaški prvak (zaradi poškodbe je doma ostal slovenski reprezentančni vratar Gorazd Škof, odlično pa ga je nadomestil Marin Šego, poleg Vukića junak zmage) je absolutni gospodar na igrišču od prve do zadnje minute tekme. Moštvo trenerja Nenada Kljaića je imelo že ob polčasu šest zadetkov prednosti (15:9), v drugem jo je celo podvojilo (30:18), premierni letošnji nastop med evropsko elito pa je Zagreb končal z desetimi goli "plusa" (33:23).

Ruska kluba sta v prvem krogu iztržila stoodstotni izkupiček, kajti po sredinem uspehu St. Petersburga proti Bosni iz Sarajeva (32:27) so zmagali tudi Čehovski medvedi. Proti danskemu klubu AaB Handball je bil dvoboj pravzaprav odločen že v prvem delu, ki so ga Rusi dobili z 20:14, na koncu pa so slavili z enako razliko kot Zagreb v Romuniji - z desetimi zadetki (39:29). Za Čehovske medvede so največ zadetkov dosegli Filipov (7), Šelmenko in Dibirov (po 6), za poraženi AaB Handball pa Lennartsson (7) in Kristiansen (6).

Skupina C:

Čehovski medvedi – AaB Handball 39:29 (20:14)

sobota, 25. septembra, ob 17.25: Pick Szeged – Kadetten

nedelja, 26. septembra, ob 17.00: Dinamo Minsk – Valladolid

Skupina D:

St. Petersburg – Bosna Sarajevo 32:27 (11:12)

Ciudad Real – Flensburg 27:19 (7:9)

Constanta - Zagreb 23:33 (9:15)

Prvi zmagi za Ciudad Real in St. PetersburgZačenja se 18. sezona v evropski ligi prvakovLIGA PRVAKOV - SEZONA 2010/11 (celoten spored, izidi in lestvice)