25. 9. 2010

Rhein Neckar poskrbel za presenečenje v Barceloni, Kiel napolnil Chamberyjevo mrežo

Po štirih tekmah, odigranih med tednom, se med vikendom nadaljuje prvi krog v evropski ligi prvakov. V "celjski" skupini A je Kiel na domačem igrišču do vrha napolnil mrežo francoskega Chamberyja (35:23), Rhein Neckar Löwen pa je poskrbel za presenečenje v Barceloni, kjer je zmagal z 31:30.

V razprodani Sparkassen Areni v Kielu (10.250 gledalcev) je Chambery hitro izničil zaostanek z 0:3 in izenačil na 3:3, v 14. minuti pa je zaostajal za dva zadetka (5:7). Nato je sledil neverjeten nalet gostiteljev, ki so v sedmih minutah naredili delni izid kar 8:0 in povedli s 15:5. V nadaljevanju je Kiel zlahka držal visoko prednost, največja pa je znašala trinajst zadetkov (35:22) v predzadnji minuti.

Barcelona je na domačem igrišču proti Rheinu Neckarju na začetku drugega polčasa zaostajala že s 15:19, vendar ji je uspelo narediti delni izid 5:0. Nato so Katalonci vodili še s 25:21 in 26:23, toda Nemci so jih ujeli pri 27:27. Sledila so še tri izenačenja (28:28, 29:29, 30:30), v dramatični končnici pa je gostom zmago priigral Ivan Čupić, nekdanji igralec Gorenja, ki je dosegel kar deset zadetkov.

Liga prvakov, 1. krog:

Skupina A:

Kiel - Chambery 35:23 (21:10; Jicha 7, Zeitz 6; Detrez 7, Bašić 6)

Barcelona – Rhein Neckar Löwen 30:31 (13:14; Nagy 7, Tomas 6; Čupić 10, Gensheimer 5)

nedelja, 26. septembra, ob 14.45: Kielce – Celje Pivovarna Laško

Skupina B:

nedelja, 26. septembra, ob 16.15: Sävehof – Kolding

nedelja, 26. septembra, ob 17.00: Montpellier - Hamburg

nedelja, 26. septembra, 17.30: Tatran Prešov – Veszprem

Skupina C:

Čehovski medvedi – AaB Handball 39:29 (20:14; Filipov 7, Dibirov in Šelmenko po 6; Lennartsson 7, Cristiansen 6)

Pick Szeged – Kadetten 29:26 (12:10; Törö in Beočanin po 6; Patrail 7, Starczan 5)

nedelja, 26. septembra, ob 17.00: Dinamo Minsk – Valladolid

Skupina D:

St. Petersburg – Bosna Sarajevo 32:27 (11:12; Šindin 9, Nasirov 5; Arnaudovski 7, Karačić 4, Pucelj 0)

Ciudad Real – Flensburg 27:19 (7:9; Lazarov 8, Aguinagalde 4; Fahlgren in Hansen po 4)

Constanta - Zagreb 23:33 (9:15; Csepreghi 7, Muresan 6; Vukić 13, Kopljar 6, Špiler 2)