5. 10. 2010

Slovenski mladinci so na prvi prijateljski tekmi premagali Nemčijo v gosteh

Moška mladinska reprezentanca Slovenije je odigrala prvo prijateljsko tekmo proti izbrani vrsti Nemčije. V Buchnu je bilo uspešnejše moštvo selektorja Slavka Iveziča, ki je zmagalo z 29:22 (14:12). V sredo se bosta reprezentanci pomerili še v Grossbottwarju.

Nemčija - Slovenija 22:29 (12:14)

Buchen - Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Fleisch in Rieber (oba Nemčija)

Nemčija: Dressrüsse, Wetzel, Dombrowski 2, Becker 6, Oerermann, Schroder, Drechsler, Geppert 1, Dissinger 3, Hansen, Steinert 3, Riiss 1, Pekeler 2, Zieker 2, König 2; selektor: Martin Heuberger.

Slovenija: Taletovič (5 obramb), Perovšek (6 obramb), Cehte 1, Cingesar 2, Potočnik, Mlakar 10, Šoštarič 3, Stegne, Gaber, Poklar 7, Smolnik 1, Poteko, Pucelj 1, Jelovčan, Nosan 4; selektor: Slavko Ivezič.

Slovenski mladinci so se na letošnjem evropskem prvenstvu na Slovaškem, na katerem so osvojili bronasto kolajno, dvakrat pomerili z Nemčijo. V drugem delu tekmovanja so najprej izgubili s 25:31, na tekmi za bronasto kolajno pa so po dveh podaljških zmagali s 30:25. Na prijateljski tekmi v Nemčiji je imela Ivezičeva četa, ki je nastopila v precej oslabljeni zasedbi, ob polčasu dva zadetka prednosti (14:12). V 40. minuti so se gostitelji približali samo na zadetek zaostanka (17:18), kljub temu pa so si mladi Slovenci do konca priigrali visoko razliko (29:22). O popolni premoči Slovencev dovolj pove že podatek, da so Nemci v šestdesetih minutah vodili samo enakrat - pri izidu 5:4. V sredo, 6. oktobra, ob 19.30 se bosta nemška in slovenska reprezentanca pomerili še enkrat, tekma pa bo v Grossbottwarju.

V okviru priprav za nastop v januarskih kvalifikacijah (Slovenija je v skupini s Češko, Veliko Britanijo in Norveško) za mladinsko svetovno prvenstvo, ki ga bo leta 2011 gostila Grčija, se je selektor Ivezič odločil za reprezentančno akcijo s krajšimi pripravami in dvema prijateljskima tekmama z Nemčijo v gosteh. S prvotnega seznama so zaradi klubskih obveznosti ali poškodb odpadli Gašper Marguč, Urban Lesjak (oba Celje Pivovarna Laško), Jernej Papež in Miha Zarabec (oba Trimo Trebnje). Namesto njih je Ivezič za reprezentančno akcijo v Nemčiji poklical Perovška (Ribnica Riko hiše), Ošlovnika (Slovenj Gradec), Cehteta (Krško) in Potočnika (Celje).