6. 10. 2010

Celjani visoko premagali goste iz Šmartnega

Na uvodni tekmi petega kroga v prvi slovenski ligi za moške so rokometaši Celja Pivovarne Laško gostili Šmartno Herz Factor banko. Po pričakovanju sta točki ostali v Celju, saj so aktualni slovenski prvaki zmagali z 42:29.

Zaradi obveznosti v evropski ligi prvakov konec tedna (v soboto ob 16.15 jih čaka gostovanje v Barceloni) so Celjani vnaprej odigrali tekmo petega kroga v slovenski ligi. Nastopili so brez kaznovanega Petra Metličića (zaradi rdečega kartona v Kopru) in poškodovanega Aljoše Rezarja, po gnojni angini pa se je v moštvo vrnil Edvard Kokšarov. Novinci v ligi iz Šmartnega so se v prvem polčasu dobro upirali gostiteljem (zaostajali so s 15:19), se na začetku drugega polčasa približali le na dva zadetka zaostanka (17:19), toda v nadaljevanju je prišla do izraza očitna kakovostna razlika med moštvoma in Celjani so na koncu zmagali kar s trinajstimi zadetki razlike (42:29).

1. SRL za moške, 5. krog:

Sreda, 6. oktobra 2010:

Celje Pivovarna Laško - Šmartno Herz Factor banka 42:29 (19:15; Gajič 8, Zorman 6; Dobravc 9, Simončič 6)

ob 19.00: Ribnica Riko hiše - Cimos Koper

Trenutni vrstni red: Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško (tekma več) po 8 točk, Loka in Cimos Koper po 6, Maribor  Branik, Trimo Trebnje in Slovenj Gradec po 4, Krka, Slovan, Jeruzalem Ormož, Ribnica Riko hiše in Šmartno Herz Factor banka (tekma več) po 2.