24. 11. 2010

V Španiji so svetovne prvakinje Rusinje do vrha napolnile mrežo oslabljenih Slovenk

Slovenska ženska članska reprezentanca se je v prvem krogu mednarodnega turnirja v Španiji pomerila z Rusijo. Aktualne svetovne prvakinje so do vrha napolnile mrežo oslabljenih Slovenk in zmagale kar z 41:19 (21:10).

Rusija - Slovenija 41:19 (21:10)

Vicar - Mestna športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Garcia in Pastor (oba Španija).

Rusija: Sidorova, Levina 3, Vetkova 5 (2), Turey 5, Sen 6 (1), Davidenko 4, M. Zilinskajte 3, Kuznjecova 1, Kimjorova 3, Gorčenina, Černoivanenko 2, Fanina 1, J. Zilinskajte 2, Sedohina, Nikitina 1, Makejeva 1.

Slovenija: Zec, Djurovič, Jeriček 3, Gros 5 (2), Mavsar 2, Irman 6 (1), Oven, Puš, Mitruševska 1, Zrnec 2, Stefanišin, Ferfolja, Gregorc, Okleščen.

Za slovenske rokometašice pod vodstvom selektorja Ivice Rimanića je nastop na močnem mednarodnem turnirju v španskem mestu Almeria generalka za decembrsko evropsko prvenstvo v Skandinaviji. Slovenska izbrana vrsta nastopa v zelo oslabljeni igralski zasedbi, že na uvodni tekmi pa je Rimanićeva četa doživela zelo visok poraz proti aktualnim svetovnim prvakinjam z zadnjega tekmovanja na Kitajskem leta 2009.

Rusinjam so se naše rokometašice upirale samo do izida 4:4, kar je bilo tudi zadnje izenačenje na tekmi. Nato so ruske igralke naredile delni izid 8:1, povedle z 12:5 in si že pred koncem prvega polčasa priigrale enajst zadetkov prednosti (19:8). Sredi drugega polčasa so si priigrale že "plus petnajst" (30:15), do konca tekme pa so Rusinje  razliko, ki so jo imele ob polčasu (21:10), podvojile in na koncu je slovenski zaostanek znašal kar 22 zadetkov (19:41). Slovenke se bodo v petek ob 18.30 v drugem krogu pomerile z Brazilijo.

Na drugi tekmi prvega kroga sta se pomerili reprezentanci Španije in Nizozemske, boljše pa so bile gostiteljice turnirja, ki so slavile s 24:21. Na turnirju v španskem mestu Almeria nastopa šest reprezentanc, ki so razdeljene v dve skupini: v eni so Slovenija, Rusija in Brazilija, v drugi pa Španija, Nizozemska in Črna gora.