5. 2. 2011

Derbi v celjskem Zlatorogu so v dramatični končnici z minimalno razliko dobili Velenjčani

Na derbiju 17. kroga v prvi slovenski ligi za moške sta se pomerila Celje Pivovarna Laško in Gorenje. V dvorani Zlatorog so bili v dramatični končnici samo za zadetek boljši gostje iz Velenja (30:29).

Celje Pivovarna Laško - Gorenje Velenje 29:30 (16:17)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 1700, sodnika: Masleša in Žibret.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (6 obramb), Alilović (2 obrambi), Rezar, Potočnik, Prieto, Poteko, Mlakar, Marguč 7 (3), Razgor 4, Toskić 3, Ranevski 2, Poklar 2, Kozlina 2, Metličić 6, Rnić 3, Savič.

Gorenje Velenje: Gajić (14 obramb), Skok, Medved 3 (1), Bezjak 4, Manojlović 5, Stanojević, Rutar, Cehte 1, Miklavčič 8, Musa 2, Štefanič, Golčar 7 (4), Gams, Bajram, Nosan, Šimič.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (3), Gorenje Velenje 5 (5).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 8 minut, Gorenje Velenje 10 minut.

Potek tekme: 1/0, 1/1, 2/1, 2/3, 3/3, 3/4, 4/4, 4/5, 5/5, 5/6, 6/6, 6/7, 7/7, 7/8, 8/8, 8/9, 9/9, 9/10, 10/10, 10/12, 11/12, 11/13, 13/13, 13/16, 16/16, 16/17 (polčas), 17/17, 17/19, 19/19, 19/21, 21/21, 21/22, 22/22, 22/23, 24/23, 24/24, 25/24, 25/26, 27/26, 27/29, 28/29, 28/30, 29/30.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se na derbiju 17. kroga domačega prvenstva pomerili z Gorenjem iz Velenja in v dramatični končnici izgubili z minimalno razliko (29:30). Pri gostiteljih, ki so pred tekmo za gosti na prvenstveni lestvici zaostajali za osem točk, sta zaradi poškodb manjkala Luka Žvižej in Edvard Kokšarov, po bolezni je prvič nastopil nastopil Momir Rnić, prav tako pa seveda ni bilo četverice, ki ni več članica domačega kluba (Uroš Zorman, Dragan Gajič, Aleš Pajovič, Renato Vugrinec).

Gostitelji so v uvodnih minutah dvakrat povedli z zadetkom razlike (1:0, 2:1), a so jih Velenjčani obakrat ujeli. V tem delu igre je v celjskem dresu blestel mladi David Razgor, še bolj pa na drugi strani reprezentant David Miklavčič. Do dvajsete minute je dosegel že sedem zadetkov (ob samo enem zgrešenem strelu), kljub temu pa si Gorenje do izida 10:10 v 18. minuti ni uspelo priigrati več kot zadetka prednosti. Toda po desetih zaporednih izenačenjih (od 1:1 do 10:10) je moštvo trenerja Branka Tamšeta prvič prišlo do "plus dva" - 12:10.

To razliko so Velenjčani obdržali tudi malce kasneje (13:11), vendar so Celjani z igralcem manj (izključen je bil Razgor) z zadetkom Alema Toskića znova izenačili (13:13). V naslednjih dveh minutah je Gorenje naredilo delni izid 3:0 in si v Zlatorogu prvič priigralo tri zadetke prednosti (16:13), toda med izključitvijo Klemna Cehteta so pivovarji odgovorili z enako mero in znova vzpostavili ravnotežje (16:16). In to kljub temu, da je Mirko Alilović v tem delu igre zbral le dve obrambi, na nasprotni strani pa Ivan Gajić devet (na celotni tekmi 14).

V drugem polčasu si je Gorenje nekajkrat priigralo dva zadetka naskoka (19:17, 21:19), vendar Celjani niso popuščali. Po dveh zaporednih izključitvah na strani gostov (Nikola Manojlović, Klemen Cehte) so spet ujeli priključek (21:21 v 42. minuti), šest minut pozneje pa so po zadetku tokrat zelo razpoloženega Petra Metličića tretjič na tekmi tudi povedli (25:24). Čeprav je nato moral dvakrat zapored na kazensko klop Carlos Prieto, je Petar Metličić svojemu moštvu z igralcem manj spet priigral minimalno vodstvo (27:26 v 54. minuti).

Toda v končnici je bilo znova uspešnejše vodilno moštvo slovenske lige. S tremi zaporednimi zadetki (vse tri so dosegli z igralcem več) so Velenjčani štiri minute pred koncem povedli z 29:27, nato je z igralcem manj zadel odlični Gašper Marguč, a se je na nasprotni strani med strelce vpisal Marko Bezjak za vodstvo Gorenja s 30:28. Toda Alem Toskić je na začetku zadnje minute spet poskrbel za zmanjšanje zaostanka na zadetek (29:30) in začela se je dramatična končnica.

Gostujoči trener Branko Tamše je 22 sekund pred koncem pametno prekinil napad svojega moštva z minuto odmora, po njej pa je Nikola Manojlović zelo hitro streljal, vendar je njegovo žogo ustavil mladi vratar Urban Lesjak. Pivovarji so krenili v svoj zadnji napad, pri poskusu menjave vratarja s sedmim igralcem v polju pa je na domači klopi prišlo do zmede. Moštvo trenerja Mira Požuna tako ni uspelo priti do strela in čas je potekel, zaradi prekrška pa je Celjanom ostal le še strel z devetih metrov po izteku igralnega časa. A strel Momirja Rnića je končal v obrambnem bloku Gorenja, ki je na 17. tekmi v letošnjem prvenstvu dosegel že 17. zmago, Celjani pa peti poraz.