3. 4. 2011

Krim Mercator zmagovalec zaključnega turnirja Pokala z' dežele v Zagorju, za najboljše izbrane Jankovićeva, Derčarjeva in Perićeva

Rokometašice Krima Mercatorja so osvojile že 18. pokalno lovoriko. V finalu zaključnega turnirja Pokala z' dežele v Zagorju so se pomerile s Krko iz Novega mesta in zmagale kar z 22 zadetki razlike - na koncu je bilo 40:18 (20:5).

Krka - Krim Mercator 18:40 (5:20)

Zagorje - Športna dvorana, gledalcev: 400, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Kozina).

Krka: Korenič (8 obramb), Murn (5 obramb), Maršič 1, Čigoja, Veble 1, Videnič 1, Hribar, Bačar, Kek 2, Dvornik 1, Rojc 3, Kastelec, Skutnik 3, Rudman, Nadu 2, Derčar 4 (3).

Krim Mercator: Grubišić 1 (5 obramb), Stefanišin (10 obramb), Gojkovič 1, Guberinič 1, Mavsar 5 (1), Šon 2, Geissmann 3, Puš, Koren 9, Janković 7, Penezić 2, Čečkova 1, Zrnec 5, Lekić 3.

Sedemmetrovke: Krka 3 (3), Krim Mercator 1 (1).

Izključitve: Krka 4 minute, Krim Mercator 0 minut.

Potem ko so v polfinalu opravile z najnevarnejšimi tekmicami, igralkami Zagorja GEN-I, rokometašice Krima Mercatorja v velikem finalu niso imele nobenih težav s Krko. Zmagovalec 20. pokalnega tekmovanja v zgodovini samostojne Slovenije je bil odločen že po prvem polčasu, v katerem so branilke naslova dosegle kar dvajset zadetkov, Novomeščanke pa samo pet.

Kljub visoki prednosti ekipa z Galjevice tudi v nadaljevanju ni popuščala in po desetih minutah drugega polčasa je imela že dvajset zadetkov prednosti (27:7). V zadnjem delu so krimovke nekoliko popustile, kar so Dolenjke izkoristile in dosegle nekaj zadetkov, toda v končnici so Ljubljančanke znova dodale plin in finalni dvoboj dobile kar s 40:18. Za Krim Mercator je to že osemnajsta pokalna lovorika, medtem ko je preostali dve osvojila Olimpija.

Po koncu zaključnega turnirja, ki so ga prireditelji organizirali za čisto desetko, so izbrali tudi najboljše posameznice. Za najboljšo vratarko je bila izbrana Andrea Perić (Zagorje GEN-I), za najboljšo igralko Alja Janković (Krim Mercator), prva strelka dvodnevnega tekmovanja v Zagorju pa je bila Mojca Derčar (Krka), ki je na dveh tekmah dosegla 16 zadetkov.

ZAKLJUČNI TURNIR POKALA Z' DEŽELE:

Sobota, 2. april 2011:

Polfinalna para:

Krka - Žalec 35:19 (14:13)

Zagorje GEN-I - Krim Mercator 27:33 (13:17)

Nedelja, 3. april 2011:

Tekma za tretje mesto:

Zagorje GEN-I - Žalec 40:21 (21:11)

Finale:

Končni vrstni red: 1. Krim Mercator, 2. Krka, 3. Zagorje GEN-I, 4. Žalec.

sezona 1991/92: Olimpija

Zagorjanke po zmagi proti Žalcu osvojile tretje mesto na zaključnem turnirju slovenskega pokalaKrim Mercator v drugem polfinalu zaključnega turnirja pokala premagal domače Zagorje GEN-IRokometašice Krke prve finalistke zaključnega turnirja slovenskega pokala v ZagorjuZagorje bo gostilo zaključni turnir slovenskega pokalnega tekmovanja za ženske