9. 4. 2011

EP 2014 za ženske gostita Madžarska in Hrvaška

Izvršni odbor EHF je na Dunaju izbral gostitelja 12. evropskega prvenstva za ženske. Od 7. do 21. decembra 2014 bosta najboljše evropske reprezentance gostili Madžarska in Hrvaška.

Potem ko sta od kandidature odstopili Slovenija in Turčija, je evropska zveza razpisala nov natečaj. Pismo o nameri so poslale Islandija, Švedska , Slovaška, Turčija ter skupno Madžarska in Hrvaška. Slednji dve kandidaturi sta tudi ostali v igri do konca, izvršni odbor EHF pa se je na sobotni seji na Dunaju odločil za skupno kandidaturo Madžarske in Hrvaške.

Za lanskim tekmovanjem na Danskem in Norveškem bo leta 2014 to že drugo evropsko prvenstvo, ki ga bosta skupaj organizirali dve državi. Na seznamu mest, ki bodo leta 2014 gostila EP za ženske, so Zagreb (Arena; 15.200 gledalcev), Varaždin (Mestna dvorana; 3.500), Györ (gradnja nove dvorane; 7.000), Debrecen (Dvorana Fonix; 5.000) in Budimpešta (Dvorana Laszlo Papp; 10.000).

V igri sta še dve mesti (vsako iz ene države gostiteljice), ki pa še nista potrjeni s strani EHF: Veszprem (Arena; 6.000) in Osijek (Dvorana ob Dravi; 5.000). Finale evropskega prvenstva za ženske čez tri leta bo v Budimpešti.

Gostiteljica naslednjega svetovnega prvenstva (letos) je Brazilija, evropsko prvenstvo leta 2012 bo na Nizozemskem, najboljše reprezentance na svetu pa se bodo leta 2013 zbrale v Srbiji. Reprezentanca, ki bo leta 2014 na Madžarskem in Hrvaškem osvojila naslov evropskega prvaka, se bo neposredno uvrstila na olimpijske igre v Riu de Janeiru leta 2016.