17. 4. 2011

Končnica za prvaka: Gorenje v drugem polčasu nadigralo Mariborčane in spet prevzelo vodstvo

Zadnjo tekmo četrtega kroga končnice za prvaka v prvi ligi za moške so dobili rokometaši Gorenja. V Rdeči dvorani so premagali Maribor Branik z 32:26 (15:17) in spet prevzeli vodstvo na prvenstveni lestvici.

Gorenje Velenje - Maribor Branik 32:26 (15:17)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).

Gorenje Velenje: Gajić, Medved 2, Bezjak 4, Manojlović 3, Skok, Svetelšek, Cehte 1, Miklavčič 7, Musa 2, Štefanič 1, Golčar 11, Šoštarič, Gams, Bajram 1, Šimič.

Maribor Branik: Lešnik, Vrečar 2, Oštir 1, Gregorc, Čudič, Razgor 3, Pučnik 1, Nikolič 6, Grm, Fister, Kleč 5, Gajič 3, Mačkovšek 1, Tominec 4.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (6), Maribor Branik 4 (2).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Maribor Branik 4 minute.

Velenjčani so z zmago nad Mariborom Branikom obdržali točko prednosti pred Cimosom, ki je vodstvo na lestvici začasno prevzel po petkovi zmagi na derbiju proti Celju Pivovarni Laško v dvorani Zlatorog. A za tokratni uspeh so se morali precej potruditi, saj so se Mariborčani predvsem v prvem polčasu povsem enakovredno merili z gostitelji in vodili tudi za štiri zadetke.

V Rdeči dvorani je Gorenje pričelo silovito in povedlo. Kljub temu se Mariborčani niso ustrašili in na polovici prvega polčasa se jim je uspelo rezultatsko priključiti (8:8). V 19. minuti so gostje celo prvič povedli, trener domačih Branko Tamše, ki je bil z dogajanjem na igrišču vse prej kot zadovoljen, pa je najprej iz vrat potegnil Matevža Skoka in namesto njega poslal v igro Ivana Gajića.

To je zadostovalo za znižanje zaostanka, ki je sicer na začetku drugega dela spet narasel na tri gole. Toda veselje Mariborčanov je bilo kratkotrajno, saj je nato vse svoje znanje in spretnosti pokazal Gajić. Ta je najprej z dvema obranjenima sedemmetrovkama prispeval velik delež k priključku Gorenja, nato pa je nadaljeval dobro predstavo ter ob Davidu Miklavčiču (7 zadetkov) in Roku Golčarju (11) poskrbel za zmago gostiteljev, ki so tako na lestvici obdržali točko prednosti pred Cimosom.

KONČNICA ZA PRVAKA, 4. KROG:

Celje Pivovarna Laško - Cimos Koper 28:30 (14:10; Marguč 9, Rnić 4; Krivokapić 9, Bombač 5)

Loka - Trimo Trebnje 41:30 (18:13; Dolenec 10, Dujmovič 9; Skube 8)

Gorenje Velenje - Maribor Branik 32:26 (15:17; Golčar 11, Miklavčič 7; Nikolič 6, Kleč 5)

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Gorenje Velenje 26 23 0 3 852:689 46 (42)
Cimos Koper 26 22 1 3 848:695 45 (37)
Celje Piv. Laško 26 17 0 9 876:756 34 (32)
Loka 26 14 4 8 817:740 32 (26)
Maribor Branik 26 12 4 10 741:730 28 (24)
Trimo Trebnje 26 13 1 12 809:816 27 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)