22. 4. 2011

Končnica za prvaka: Trimo proti Celjanom dosegel prvo zmago med elitno šesterico

Na drugi tekmi petega kroga v končnici za prvaka v prvi slovenski ligi je Trmo dosegel prvo zmago. Pred domačimi gledalci so Trebanjci premagali Celje Pivovarno Laško s 26:25.

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 26:25 (14:14)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev 600, sodnika: Nikolič (Krško) in Štern (Sevnica).

Trimo Trebnje: Ferlin, Radelj, Murčehajič, Ratajec, Imperl, Sušin 6, Paladin, Florjančič, Vrečar 1, Gorenac 2, Papež 2, Skube 9 (3), Zarabec 6, Saje.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Potočnik 7, Prieto, Poteko, Mlakar 5, Marguč 3 (2), Razgor 3, Toskić 2, Ranevski 1, Poklar, Rezar, Metličić 1, Rnić 1, Alilović 1, Žvižej 1.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 3 (3), Celje Pivovarna Laško 3 (2).

Izključitve: Trimo Trebnje 10 minut, Celje Pivovarna Laško 8 minut.

Trebanjski rokometaši so vpisali svojo prvo zmago v skupini za prvaka in se vsaj začasno povzpeli s šestega na peto mesto. Tokrat so vzeli skalp nekdaj velikemu Celju, ki za drugim Gorenjem zaostaja že za gromozanskih dvanajst točk. Najboljši strelec pri domačih je bil Staš Skube z devetimi goli, pri gostih pa sta jih po šest zabila Gregor Potočnik in Žiga Mlakar.

Gostitelji so tekmo izvrstno odprli, hitro prevzeli pobudo in povedli z 8:4. Prednost dveh ali treh zadetkov so nato držali vse do končnice polčasa, ko so Celjani s štirimi zaporednimi zadetki prvič na tekmi povedli (13:14), ekipi pa sta na odmor odšli povsem poravnani.

V drugem polčasu so domači znova silovito pritisnili in spet hitro naredili razliko štirih zadetkov (20:16). Celjani so nato iskali priključek, ga nekajkrat našli, ko so zaostajali za zadetek, nazadnje pri 22:23.

V zadnjih minutah tekme pa so pivovarji popustili in gostiteljem dovolili spet tri gole naskoka (25:22 v 58. minuti). Tega ti kljub čisto ob koncu dvema uspešno zaključenima napadoma Celjanov niso več spustili iz rok.

KONČNICA ZA PRVAKA, 5. KROG:

Cimos Koper - Gorenje Velenje 26:21 (15:14; Krivokapić 7, Skube in Bombač po 4; Manojlović, Golčar in Šimič po 5)

Trimo Trebnje - Celje Pivovarna Laško 26:25 (14:14; Skube 9, Sušin in Zarabec po 6; Mlakar 7, Potočnik 5)

sobota, 23. april 2011, ob 19.00: Maribor Branik - Loka

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 27 23 1 3 874:716 47 (37)
Gorenje Velenje 27 23 0 4 873:715 46 (42)
Celje Piv. Laško 27 17 0 10 901:782 34 (32)
Loka 26 14 4 8 817:740 32 (26)
Trimo Trebnje 27 14 1 12 835:841 29 (27)
Maribor Branik 26 12 4 10 741:730 28 (24)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI; DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)