30. 4. 2011

Končnica za prvaka: Loka poskrbela za presenečenje z neodločenim izidom v Velenju

Rokometaši Loke so na zadnji tekmi šestega kroga končnice za prvaka v prvi slovenski ligi poskrbeli za presenečenje. Na gostovanju pri Gorenju v Velenju so iztržili neodločen izid (34:34).

Gorenje Velenje - Loka 34:34 (18:16)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 350, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Gorenje Velenje: Gajić, Skok, Medved 6 (1), Bezjak 7 (2), Manojlović 1, Stanojević, Svetelšek, Rutar, Zaponšek, Cehte 7, Miklavčič 1, Musa 2, Štefanič 3, Golčar 7, Gams, Bajram.

Loka: Krpan, Cingesar 4, Verdenik, Jamnik 1, Dolenec 6 (2), Nosan, Bundalo 3, Bradeško, Makovec, Šibanc, Dolinar, Gaber, Rebič, Dujmović 11 (2), Mikanović 9, Verbinc.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 5 (3), Loka 6 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 6  minut, Loka 10 minut.

Velenjčanom se naslov državnih prvakov iz dneva v dan vse bolj izmika, Škofjeločanom, ki so pravi hit končnice za prvaka, pa je uspel velik met. V Rdeči dvorani so osvojili pomembno točko (34:34), z njo pa so s tretjega mesta izpodrinili Celjane.

Z razpletom obračuna v Velenju so zagotovo izjemno zadovoljni tudi vodilni Koprčani, ki so v Romuniji potrdili uvrstitev v finale evropskega pokala challenge. Namesto predvidene točke imajo namreč zdaj dve točki prednosti pred drugouvrščenim Gorenjem.

V prvem polčasu so varovanci domačega trenerja Branka Tamšeta nadzirali bojevite Gorenjce, ki so drugi polčas odprli z delnim izidom 3:0 in prvim vodstvom na tekmi (19:18). V razburljivem nadaljevanju se je tehtnica nagibala na eno in drugo stran.

Minuto pred koncem tekme je pri izidu 34:34 najprej zablestel domači vratar Ivan Gajić, ki je ubranil strel Saši Mikanoviču. Toda v nasprotnem napadu se je Marko Bezjak sam znašel pred Boštjanom Makovcem, zmagovalec tega dvoboja pa je bil izkušeni vratar Loke in tekma se je končala brez zmagovalca.

KONČNICA ZA PRVAKA, 6. KROG:

Trimo Trebnje - Cimos Koper 26:30 (15:16; St. Skube 9, Sušin 5; Krivokapić 9, Seb. Skube 6)

Maribor Branik - Celje Pivovarna 32:26 (17:13; Gajič 10, Mačkovšek 5; Mlakar 8, Razgor 7)

Gorenje Velenje - Loka 34:34 (18:16; Cehte, Bezjak in Golčar po 7; Dujmovič 11, Mikanovič 9)

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 28 24 1 3 904:742 49 (37)
Gorenje Velenje 28 23 1 4 907:749 47 (42)
Loka 28 15 5 8 883:804 35 (26)
Celje Piv. Laško 28 17 0 11 927:814 34 (32)
Maribor Branik 28 13 4 11 803:788 30 (24)
Trimo Trebnje 28 14 1 13 861:855 29 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)