13. 5. 2011

Končnica za prvaka: Velenjčani v domači Rdeči dvorani izgubili derbi proti Celju Pivovarni Laško

Na derbiju osmega kroga v končnici za prvaka v prvi ligi za moške sta se pomerila Gorenje Velenje in Celje Pivovarna Laško. V Rdeči dvorani so bili uspešnejši gostje iz Celja, ki so v dramatični končnici zmagali s 30:29 (13:16).

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 29:30 (16:13)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 1200, sodnika: I. Pirc in B. Pirc (oba Krško).

Gorenje Velenje: Gajić, Skok (12 obramb), Zaponšek, Medved 4, Bezjak 10, Manojlović 2, Stanojević, Svetelšek, Rutar, Cehte 6, Miklavčič 1, Musa 2, Štefanič, Golčar 3, Šoštarič, Gams.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak (13 obramb), Rezar (6 obramb), Potočnik, Poteko 1, Mlakar 5, Marguč 5, Razgor 8, Ranevski, Poklar, Metličić 2, Rnić 3, Savič, Žvižej 6 (2).

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (0), Celje Pivovarna Laško 3 (0).

Izključitve: Gorenje Velenje 12 minut, Celje Pivovarna Laško 14 minut.

Rdeči kartoni: Manojlović (Gorenje Velenje, 56. minuta), Cehte (Gorenje Velenje, 59. minuta), Mlakar (Celje Pivovarna Laško, 60. minuta).

Tako Gorenje kot Celje Pivovarna Laško sta na derbiju nastopila v oslabljenih zasedbah. Pri gostiteljih sta manjkala poškodovana Rok Šimič in Dino Bajram, pri gostih pa Edvard Kokšarov, Carlos Prieto (kazen zaradi rdečega kartona na tekmi prejšnjega kroga proti Loki) ter Mirko Alilović in Alem Toskić, ki ju je celjski klub pustil na klubsko svetovno prvenstvo v Katar.

Po dokaj izenačenem začetku so si Velenjčani prvo občutnejšo prednost priigrali pri vodstvu z 10:7, potem ko moštvo trenerja Mira Požuna več kot osem minut ni zadelo v polno. Poleg vratarja Matevža Skoka sta blestela strelsko razpoložena Marko Bezjak in Klemen Cehte, tako da je imelo Gorenje sedem minut pred koncem prvega polčasa prvič že štiri zadetke prednosti (13:9). Enaka razlika je bila nato še dvakrat (14:10 in 15:11) in vse je kazalo, da bodo na četrti medsebojni tekmi v letošnji sezoni Velenjčani še tretjič premagali pivovarje.

Čeprav je tudi začetek drugega dela pripadel moštvu domačega trenerja Branka Tamšeta (17:13), so se Celjani najprej približali le na zadetek zaostanka (17:18), kmalu zatem pa so poskrbeli za izenačenje na 19:19. V 40. minuti so si gostje priigrali minimalno vodstvo (22:21), za katerega je bil najzaslužnejši celjski vratar Urban Lesjak. Z igralcem manj na igrišču so pivovarji nato prvič poskrbeli za "plus dva" (24:22), toda Velenjčani so s tremi zaporednimi zadetki znova prevzeli vodstvo (25:24).

Na igrišču je postajalo vedno bolj vroče, kazni so sledila na obeh straneh, štiri minute pred koncem pa je bilo na semaforju spet izenačeno (26:26). Takrat je rdeči karton dobil domači rokometaš Nikola Manojlović, v zadnjih dveh minutah pa še njegov klubski soigralec Klemen Cehte in gostujoči rokometaš Žiga Mlakar. Za Celjane je za 30:28 zadel Luka Žvižej, na zadetek razlike pa je zatem zmanjšal Aljoša Štefanič.

Po zapravljenem napadu Celja Pivovarne Laško je bil v protinapadu Marko Bezjak (z desetimi zadetki prvi strelec derbija v Rdeči dvorani), nad njim pa je grob prekršek storil Žiga Mlakar, ki je dobil tudi rdeči karton. Sodnika sta po dolgem pregovarjanju uro prestavila za dve sekundi nazaj in tako so Gorenju do konca dvoboja ostale še tri sekunde. Po ponovnem celjskem prekršku je z velike razdalje skušal zadeti Aleksandar Stanojević, a je njegov strel ustavil vratar Urban Lesjak in Celjani so se veselili minimalne zmage (30:29).

Po porazu s Celjani so rokometaši Gorenja ostali na dveh točkah zaostanka za vodilnim Cimosom, do konca končnice za prvaka pa sta samo še dva kroga. Pivovarji so z uspehom na derbiju v Rdeči dvorani znova skočili na tretje mesto na prvenstveni lestvici in imajo pred Loko točko prednosti.

KONČNICA ZA PRVAKA, 8. KROG:

Loka - Cimos Koper 30:28 (16:16; Dolenec 9, Dujmovič 6; Brumen 9, Skube 4)

Gorenje Velenje - Celje Pivovarna Laško 29:30 (16:13; Bezjak 10, Cehte 6; Razgor 8, Žvižej 6)

sobota, 14. maj 2011, ob 20.00: Maribor Branik - Trimo Trebnje

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 30 25 1 4 966:800 51 (37)
Gorenje Velenje 30 24 1 5 968:804 49 (42)
Celje Piv. Laško 30 19 0 11 992:871 38 (32)
Loka 30 16 5 9 941:867 37 (26)
Maribor Branik 29 13 4 12 831:822 30 (24)
Trimo Trebnje 29 14 1 14 886:887 29 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)