21. 5. 2011

Končnica za prvaka: Rokometaši Gorenja osvojili pomembni točki na gostovanju v Mariboru

V devetem (predzadnjem) krogu končnice za prvaka v prvi slovenski ligi so rokometaši Gorenja gostovali pri Mariboru Braniku. V dvorani Tabor so Velenjčani z zmago s 33:30 osvojili pomembni točki v boju za naslov prvaka.

Maribor Branik - Gorenje Velenje 30:33 (15:16)

Maribor - Dvorana Tabor, gledalcev: 300, sodnika: Cvetko in Kavalar (oba Celje).

Maribor Branik: Lešnik, Čudič, Grm 5, Vrečar, Oštir 1, Gregorc 6, Razgor 7, Pučnik, Lesjak, Fister, Ivančič 3, Kleč 5, Ramšak, Mačkovšek 4, Tominec 4.

Gorenje Velenje: Gajić, Skok, Zaponšek, Medved 4, Bezjak 10, Manojlović 6, Borovnik, Stanojevič, Svetelšek 1, Rutar, Miklavčič 3, Musa 1, Štefanič 1, Golčar 5, Šoštarič, Gams 2.

Sedemmetrovke: Maribor Branik 4 (2), Gorenje Velenje 5 (4).

Izključitve: Maribor Branik 0 minut, Gorenje Velenje 4 minute.

Rokometaši Maribor Branika so se z zadnjo letošnjo domačo tekmo dostojno poslovili od svojih navijačev. Kljub porazu proti Gorenju so navdušili z borbeno igro do zadnje minute tekme v dvorani Tabor.

Mariborčani, ki so nastopili brez poškodovanega Mirka Nikoliča in Dragana Gajiča, ki zaradi igranja na turnirju Super Globe (neuradno klubsko svetovno prvenstvo) v ohi za katarski Al Rayyan in prepovedi ZROPS-a ni smel nastopiti, so peto tekmo v letošnji sezoni proti Gorenju pričeli vzpodbudno. V četrti minuti so namreč z dvema zaporednima zadetkoma Jana Gregorca povedli s 4:1. Gostje iz Velenja so mariborske rokometaše ujeli šele v 19. minuti (9:9), ko je v polno zadel Željko Musa.

Gostje so nato izkoristili svoj nalet in v 22. minuti z dvema zadetkoma Nika Medveda povedli z 12:10. Dve minuti pred koncem je Janez Gams zadel za 16:13, a sta Jan Gregorc in Borut Mačkovšek poskrbela, da so rokometaši mariborskega Branika na odmor odšli z minimalnim zaostankom (15:16).

Gostitelji so v nadaljevanju takoj izenačili in nato z golom kapetana Roka Ivančiča v 38. minuti povedli z 20:19. Le minuto pozneje so jim Velenjčani vrnili z enako mero, kajti Nikola Manojlović je zadel za 21:20. V nadaljevanju rokometaši Gorenja vodstva niso več izpustili iz rok.

Ob obrambah izvrstnega Ivana Gajića so bili Velenjčani učinkoviti tudi v napadu. Marko Bezjak pa je svoje moštvo devet minut pred koncem tekme popeljal na 31:25. Igralcem Maribora Branika je z borbeno in požrtvovalno igro do konca tekme uspelo zmanjšati zaostanek na tri zadetke, toda točki iz dvorane Tabor sta odšli v Velenje.

KONČNICA ZA PRVAKA, 9. KROG:

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 30:28 (17:12; Krivokapić 7, Brumen 6; Poklar 9, Marguč 6)

Maribor Branik - Gorenje Velenje 30:33 (15:16; Razgor 7, Gregorc 6; Bezjak 10,Manojlović 6)

nedelja, 22. maj 2011, ob 20.00: Trimo Trebnje - Loka

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 31 26 1 4 996:828 53 (37)
Gorenje Velenje 31 25 1 5 1001:834 51 (42)
Celje Piv. Laško 31 19 0 12 1020:901 38 (32)
Loka 30 16 5 9 941:867 37 (26)
Maribor Branik 31 14 4 13 894:878 32 (24)
Trimo Trebnje 30 14 1 15 912:917 29 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)