28. 5. 2011

Barcelona prvi finalist zaključnega turnirja najboljše četverice v ligi prvakov v Kölnu

Rokometaši Barcelone so prvi finalisti letošnjega zaključnega turnirja najboljših štirih klubov v evropski ligi prvakov v Kölnu. V polfinalu so premagali nemški Rhein Neckar Löwen s 30:28 (12:12).

Rhein Neckar Löwen - Barcelona 28:30 (12:12)

Köln - Lanxess Arena, gledalcev: 19.400, sodnika: Krstič in Ljubič (oba Slovenija).

Rhein Neckar Löwen: Szmal, Schmid 1, Gensheimer 7 (2), Roggisch, Šešum 3, Tkaczyk 1, Bielecki 4, Lund, Gunnarsson, Stefansson 4, Fritz, Müller 1, Myrhol 2, Sigurdsson, Groetzki 1, Čupić 4.

Barcelona: Noddesbo 1, Garcia 5, Tomas 4, Entrerrios 3, Sorhaindo 1, Sarmiento 1, Šarić, Ugalde 2, Romero, Nagy 2, Jernemyr, Rutenka 5, Rocas 2 (2), Oneto 3, De Vargas, Igropulo 1.

Sedemmetrovke: Rhein Neckar Löwen 3 (2), Barcelona 2 (2).

Izključitve: Rhein Neckar Löwen 8 minut, Barcelona 8 minut.

Prvo polfinalno tekmo v dvorani Lanxess Arena v Kölnu so precej bolje začeli igralci letošnjega španskega prvaka, ki so povedli s 4:0. Nato so še vedno vodili s štirimi zadetki prednosti (6:2), a je nemški klub počasi le začel zmanjševati razliko. Do prvega izenačenja je prišlo šele pri izidu 10:10 v končnici prvega polčasa, ki se je nato prav tako končal brez zmagovalca.

Rhein Neckar Löwen si je prvo vodstvo na polfinalnem dvoboju priigral v 36. minuti, ko je z zadetkom Myrhola povedel s 15:14. Toda Barcelona je hitro vzpostavila ravnotežje, do odločitev pa je prišlo v zadnji četrtini tekme. Pri izidu 20:20 (to je bilo tudi zadnje izenačenje) so Katalonci namreč naredili delni izid 5:0 in v 50. minuti povedli s 25:20, poleg tega pa je moral zaradi poškodbe z igrišča tudi vratar nemškega kluba, Poljak Szmal, ki je bil do takrat eden najboljših posameznikov pri Rheinu Neckarju.

Pet minut pred koncem so se Nemci kljub temu približali samo na dva zadetka zaostanka (25:27), enaka razlika pa je bila tudi v 58. minuti (26:28). Toda v odločilnih trenutkih je zablestel Barcelonin krožni napadalec Oneto, ki je z dvema zaporednima zadetkoma svojemu moštvu zagotovil napredovanje v nedeljski veliki finale.

Za Barcelono so največ zadetkov dosegli Garcia, Rutenka (po 5) in Tomas (4; vratar Šarić je ustavil 16 strelov), za Rhein Neckar Löwen pa Gensheimer (7), Bielecki, Čupić in Stefansson (po 4).

SPORED IN IZIDI ZAKLJUČNEGA TURNIRJA V KÖLNU:

Sobota, 28. maj 2011:

Polfinale:

Rhein Neckar Löwen – Barcelona 28:30 (12:12)

ob 18.00: Ciudad Real – Hamburg

Nedelja, 29. maj 2011:

ob 15.15: tekma za 3. mesto

ob 18.00: finale

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2010/11 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)