29. 5. 2011

Igralci Barcelone v finalu premagali Ciudad Real in postali evropski prvaki za sezono 2010/11

Rokometaši Barcelone so postali evropski klubski prvaki za tekmovalno sezono 2010/11. V velikem finalu zaključnega turnirja najboljših štirih klubov v elitni evropski ligi prvakov v Kölnu so premagali Ciudad Real s 27:24 (14:10).

Barcelona - Ciudad Real 27:24 (14:10)

Köln - Dvorana Lanxess Arena, gledalcev: 19.400, sodnika: Lazaar in Reveret (oba Francija).

Barcelona: Šarić, De Vargas, Noddesbo 8, Garcia 3, Tomas 3, Entrerrios 2, Sorhaindo 1, Sarmiento 1, Ugalde 1, Romero, Nagy 1, Jernemyr, Rutenka 3, Rocas 2 (1), Oneto, Igropulo 1.

Ciudad Real: Hombrados, Šterbik, Källman 1, Guardiola, Aguinagalde 1, Davis, Parrondo 1, Abalo 1, Rodriguez 2, Canellas 2, Jurkiewicz 5, Entrerrios 4, Morros, Ševelev, Dinart, Lazarov 5 (2).

Sedemmetrovke: Barcelona 1 (1), Ciudad Real 4 (2).

Izključitve: Barcelona 10 minut, Ciudad Real 6 minut.

Potem ko so v soboto zvečer nogometaši Barcelone v finalu lige prvakov v Londonu premagali Manchester United s 3:1 in postali evropski prvaki, so na vrh Evrope stopili tudi njihovi rokometni kolegi iz vrst katalonskega velikana. V velikem finalu zaključnega turnirja lige prvakov v Kölnu so v dvoboju španskih klubov premagali Ciudad Real s 27:24 in osmič v klubski zgodovini postali prvaki Evrope (in sedmič zmagovalci lige prvakov).

Junak Barcelonine zmage v Lanxess Areni v Kölnu je bil vratar Danijel Šarić, ki je zbral kar 21 obramb, na nasprotni strani pa Jose Javier Hombrados 16. Ob polčasu so imeli Katalonci štiri zadetke prednosti (14:10; v 22. minuti je bilo 10:10, nato pa so štirikrat zapored zadeli v polno), v deseti minuti drugega pa je ta znašala že sedem zadetkov (19:12).

Žarek upanja za Ciudad Real je posijal v 47. minuti, ko se je moštvo trenerja Talanta Dušebajeva približalo na štiri zadetke zaostanka (18:22). Toda rokometaši Barcelone so si z delnim izidom 4:1 spet priigrali visok in nedosegljiv naskok (26:19 v 53. minuti).

V končnici tekme je Ciudad Real s petimi zaporednimi zadetki (za 24:26 na začetku zadnje minute) nekoliko omilil visok poraz, vendar ni mogel ogroziti Barceloninega novega naslova klubskega prvaka Evrope, prvega po sezoni 2004/05, za katerega je katalonski klub dobil ček za 250.000 evrov. Barcelona je v letošnji sezoni osvojila tudi naslov najboljšega v Španiji (na drugem mestu Ciudad Real), hkrati pa je zacelila rane po lanskem finalu evropske lige prvakov, ko je izgubila proti Kielu s 34:36.

SPORED IN IZIDI ZAKLJUČNEGA TURNIRJA V KÖLNU:

Sobota, 28. maj 2011:

Polfinale:

Rhein Neckar Löwen – Barcelona 28:30 (12:12)

Ciudad Real – Hamburg 28:23 (12:10)

Nedelja, 29. maj 2011:

tekma za 3. mesto: Rhein Neckar Löwen - Hamburg 31:33 (13:15)

finale: Barcelona - Ciudad Real 27:24 (14:10)

sezona 2004/2005: Barcelona (Španija)

sezona 2003/2004: Celje Pivovarna Laško (Slovenija)

sezona 2002/2003: Montpellier (Francija)

sezona 2001/2002: Magdeburg (Nemčija)

sezona 2000/2001: Portland San Antonio (Španija)

sezona 1999/2000: Barcelona (Španija)

sezona 1998/1999: Barcelona (Španija)

sezona 1997/1998: Barcelona (Španija)

sezona 1996/1997: Barcelona (Španija)

sezona 1995/1996: Barcelona (Španija)

sezona 1994/1995: Elgorriaga Bidasoa (Španija)

sezona 1993/1994: Teka Santander (Španija)

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2010/11 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)