1. 10. 2011

Krka izgubila tudi povratno tekmo evropskega pokala pokalnih zmagovalk proti Špankam

Rokometašice Krke so izgubile tudi povratno tekmo drugega kroga evropskega pokala pokalnih zmagovalk proti španski ekipi Mar Sagunto. Po petkovi zmagi s 30:23 so bile tudi na drugi tekmi v Španiji gostiteljice boljše s 33:24 (19:13).

Mar Sagunto - Krka 33:24 (19:13)

Sagunto/Valencia - Dvorana Rene Marigil, gledalcev: 300, sodnika: Riga in Thomassen (oba Belgija).

Mar Sagunto: Alvarez, Gadelha, Gutierrez 1, Rodrigues 4, N. Fernandez, A. Fernandez 1, Mateo 5, Guerola 6, Asensi 2, Escribano 3, Chavez 3, Saavedra 1, Alonso 7.

Krka: Hajdinjak (13 obramb), Korenič, Murn, Okleščen 9, Čigoja, Veble 1, Ačkar 4, Hribar, Maršič 3, Kek, Ahlin 1, Dvornik, Rudman, Nadu 3, Videnič 2, Derčar 1.

Sedemmetrovke: Mar Sagunto 6 (4), Krka 6 (5).

Izključitve: Mar Sagunto 6 minut, Krka 12 minut.

Rokometašice Krke so se poslovile od nadaljnjega tekmovanja v evropskem pokalu pokalnih zmagovalk. Novomeščanke so obe tekmi drugega kroga proti ekipi Mar Sagunto odigrale v Španiji in obe izgubile: prvo s 23:30, drugo pa s 24:33 ter izpadle s skupnim izidom 47:63.

Kljub visoki zmagi na petkovi prvi tekmi so nekdanje evropske klubske prvakinje (leta 1997) tudi povratni dvoboj pred domačimi gledalci silovito začele in povedle kar s 7:1. Ekipi trenerja Salvadorja Kranjčiča se je nato sicer uspelo približati na štiri zadetke zaostanka (6:10), vseeno pa so Španke prvi polčas dobile s šestimi (19:13).

V drugem polčasu so igralke ekipe Mar Sagunto spretno uspele izničiti vse poskuse Krke, da bi se finalistke slovenskega pokala iz sezone 2010/11 vsaj delno približale. Razlika v korist Špank je v drugih tridesetih minutah še narasla in domača ekipa se je na koncu zasluženo veselila napredovanja v tretji krog evropskega pokala pokalnih zmagovalk.

Pri zmagovalkah je bila - tako kot na prvi tekmi - najučinkovitejša Patricia Jimenez Alonso s sedmimi zadetki (skupaj jih je na dveh obračunih s Krko dosegla kar 17), pri Novomeščankah pa Špela Okleščen z devetimi.

Igralke Krke se bodo v domovino vrnile v ponedeljek zvečer, dva dni kasneje (5. oktober 2011) pa jih že čaka derbi slovenske lige proti ekipi GEN-I Zagorje v gosteh.

Igralke Krke izgubile prvo tekmo evropskega pokala pokalnih zmagovalk proti ekipi Mar Sagunto