8. 1. 2012

Slovenci brez Zormana, Škofa in Gajiča v dramatični končnici tesno izgubili proti Poljski, Danci po zmagi proti Islandiji prvi na turnirju

V zadnjem (tretjem) krogu mednarodnega turnirja na Danskem sta se na uvodni nedeljski tekmi pomerili Slovenija in Poljska. Potem ko so Slovenci vodili večji del tekme, so se po velikem preobratu in dramatični končnici veselili Poljaki, ki so tesno zmagali s 25:24 (10:16). Na zadnji tekmi, ki je odločala o prvem mestu na turnirju, je Danska premagala Islandijo z 31:27.

Slovenija - Poljska 24:25 (16:10)

Aarhus - Dvorana NRGi Arena, gledalcev: 3000, sodnika: Olesen in Pedersen (oba Danska).

Slovenija: Skok, Prošt, Mačkovšek, Miklavčič 1, Dobelšek 1, Pucelj, Brumen 5, Gaber, Dolenec 3, Skube 1, Špiler 1, Marguč 4, Bombač, M. Žvižej 3, L. Žvižej 4, Bezjak 1.

Poljska: Wichary, Wyszomirski, Jaszka, K. Lijewski 1, Tkaczyk 2, Bielecki 3, Wisniewski 7, B. Jurecki, M. Jurecki 3, Tluczynski 4, Jurkiewicz 2, Syprzak 1, Kwiatkowski, Zaremba, Orzechowski 2.

Sedemmetrovke: Slovenija 9 (6), Poljska 4 (3).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Poljska 6 minut.

S tekmo proti Poljakom je moška članska reprezentanca Slovenije končala nastop na mednarodnem turnirju na Danskem in niz treh pripravljalnih tekem pred nastopom na evropskem prvenstvu v Srbiji. Na Danskem so Slovenci v prvem krogu remizirali z gostitelji (29:29), nato pa v naslednjih dveh izgubili proti Islandcem (26:29) in Poljakom (24:25).

Selektor Denič je proti poljski reprezentanci spočil kar tri nosilce igre: Uroša Zormana, Gorazda Škofa in Dragana Gajiča. Tako so se med šestnajsterico znašli tudi vsi trije rezervisti: Matevž Skok (v ekipi je bil že proti Islandiji), prvič na turnirju na Danskem pa sta bila v zapisniku tudi Gašper Marguč in Dean Bombač.

Denič je tekmo začel s postavo Prošt, Brumen, Dolenec, Skube, Dobelšek, M. Žvižej in Špiler, ki ga je v obrambi menjaval Gaber. Po vodstvu Poljakov s 5:4 v deveti minuti so Slovenci v naslednjih treh naredili delni izid 3:0 in si prvič priigrali dva zadetka prednosti (7:5). Čeprav je selektor Denič sredi tega dela igre spet začel z napovedanimi rotacijami igralcev (tako kot na prejšnjih dveh tekmah), je prednost njegove ekipe kljub temu naraščala.

V 21. minuti je Slovenija vodila že s petimi goli naskoka (12:7), na odmor pa odšla kar s "plus šest" (16:10). Tudi poljski selektor Bogdan Wenta je v drugem polčasu opravil precej igralskih menjav, tako v obrambi kot v napadu, kar se mu je kmalu obrestovalo. Slovenci (v 33. minuti je moral že drugič na kazensko klop mladi Gaber) so prvi zadetek v nadaljevanju dosegli šele v sedmi minuti za vodstvo s 17:14, toda v 43. minuti so Poljaki - med izključitvijo Miha Žvižeja - uspeli izenačiti (17:17).

Slovenska reprezentanca je odgovorila s tremi zaporednimi zadetki in vodstvom z 20:17, enaka razlika pa je bila še v 47. minuti (21:18). Nato so Poljaki, četrti z zadnjega evropskega prvenstva v Avstriji leta 2010, trikrat zapored zadeli v polno in v 50. minuti izenačili na 21:21. Po Deničevi minuti odmora je bil Dolenec uspešen za vodstvo z 22:21, a so nasprotniki dvakrat premagali Prošta in si priigrali prvo vodstvo v drugem polčasu (23:22 v 54. minuti).

Dve minuti pred koncem tekme v Aarhusu je Slovenija zaostajala za dva zadetka (22:24), toda Luka Žvižej in Bezjak sta pri zaostanku le za gol minuto in pol pred koncem znova vrnila upanje. Ob zaostanku s 24:25 je imela Deničeva četa še zadnji napad in priložnost za morebitno izenačenje, toda krožni napadalec Miha Žvižej v zadnji sekundi ni uspel zatresti mreže Poljakov, ki so se veselili minimalne zmage (25:24).

SPORED IN IZIDI MEDNARODNEGA TURNIRJA NA DANSKEM:

Petek, 6. januar 2012 (Kolding):

Islandija - Poljska 31:31 (11:17; K. Lijewski 7, Bielecki 5; G. V. Sigurdsson 14)

Danska - Slovenija 29:29 (16:12; M. Hansen 6, Eggert Jensen 4; Gajič 8, L. Žvižej 5)

Sobota, 7. januar 2012 (Herning):

Slovenija - Islandija 26:29 (13:13; Zorman 5, Gajič 4; G. V. Sigurdsson 11, Olafsson 6)

Danska - Poljska 31:30 (16:19; Lauge Schmidt 5; Syprzak 7, Tluczynski 6)

Nedelja, 8. januar 2012 (Aarhus):

Slovenija - Poljska 24:25 (16:10; Brumen 5, Marguč in L. Žvižej po 4; Wisniewski 7, Tluczynski 4)

Danska - Islandija 31:27 (16:14)

KONČNI VRSTNI RED: 1. DANSKA 5 točk, 2. POLJSKA 3, 3. ISLANDIJA 3, 4. SLOVENIJA 1.

Hrvaška po zmagi proti Švedski osvojila prvo mesto na domačem turnirju v OsijekuIslandija premagala Slovenijo s tremi zadetki razlike, Danska po preobratu tesno ugnala PoljskoHrvaški rokometaši tudi v oslabljeni zasedbi niso imeli težav s Slovaki na turnirju v OsijekuPRIZORIŠČA EPSlovenija na turnirju na Danskem remizirala z gostitelji, remi tudi na tekmi Islandija - PoljskaZGODOVINA EPMoška reprezentanca Slovenije tudi na youtubuMednarodni turnir na Danskem generalka za reprezentanco Slovenije pred EP 2012 v SrbijiSLOVENIJA NA EP 2012 - IGRALCISLOVENIJA NA EP 2012 - VODSTVO REPREZENTANCEDavid Špiler: Treningi minevajo neverjetno hitro; Marko Bezjak: Smo lepa rokometna družinaSpremljajte moško člansko reprezentanco Slovenije tudi na družbenem omrežjuNorvežani na EP brez vratarja Steinarja Egeja, Islandci ostali brez Olafurja Stefanssona