4. 4. 2012

Rokometašice Krima Mercatorja na derbiju v Stožicah niso imele težav z gostjami iz Zagorja

V drugem krogu končnice od 1. do 4. mesta v prvi slovenski ligi za ženske sta se na derbiju pomerila Krim Mercator in GEN-I Zagorje. Dvoboj najboljših slovenskih ekip v dvorani v Stožicah so visoko dobile domače rokometašice s 36:18 (19:9).

Tekma prve in druge ekipe na prvenstveni lestvici 1. A DRL za ženske se je končala s prepričljivo zmago aktualnih slovenskih prvakinj. Gostiteljice so že v enajsti minuti vodile kar z 9:1, štiri minute pozneje pa že z enajstimi zadetki prednosti (13:2).

Tudi v nadaljevanju so bile igralke Krima Mercatorja absolutne gospodarice na igrišču, njihova prednost pa je naraščala iz minute v minuto. Po slabih desetih minutah drugega polčasa je znašala že petnajst golov (25:10), rekordna razlika pa je trikrat znašala kar plus 19 (32:13, 33:14, 35:16).

Za Krim Mercator so se med strelke vpisale Alja Koren (9 zadetkov), Andrea Penezić (6), Andrea Šerić (5), Sanja Gregorc (4), Tamara Mavsar, Alja Janković, Kristina Franić in Barbara Varlec (po 3). Za gostje so zadetke dosegle Teja Ferfolja (6), Pia Ugrin, Neža Mitruševska (po 4), Neli Irman (2), Janja Rebolj in Mirjana Gojkovič (po 1).

KONČNICA OD 1. DO 4. MESTA – 2. krog:

Krim Mercator - GEN-I Zagorje 36:18 (19:9)

sreda, 11. april 2012, ob 18.30: Mercator Tenzor Ptuj - Krka

Trenutni vrstni red: Krim Mercator 48 točk, GEN-I Zagorje 42, Krka (tekma manj) 34, Mercator Tenzor Ptuj (tekma manj) 30.

KONČNICA OD 5. DO 8. MESTA – 2. krog:

sreda, 11. april 2012, ob 19.00: Veplas Velenje - Celje Celjske mesnine

sobota, 14. april 2012, ob 20.00: Mlinotest Ajdovščina - Piran

Trenutni vrstni red: Veplas Velenje 30 točk, Celje Celjske mesnine 24, Piran 22, Mlinotest 18.

KONČNICA OD 9. DO 12. MESTA – 2. krog:

petek, 13. april 2012, ob 19.00: Naklo-Tržič - Antrum Sežana (v dvorani Tržiških olimpijcev)

preloženo: Burja Škofije - Olimpija

Trenutni vrstni red: Naklo-Tržič 12 točk, Antrum Sežana 10, Olimpija 6, Burja 2.

1. A DRL ZA ŽENSKE - SEZONA 2011/12 (CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)