6. 4. 2012

V drugem krogu mednarodnega turnirja v Avstriji so slovenski rokometaši nadigrali tudi Češko

Po zmagi proti Grčiji je moška članska reprezentanca Slovenije slavila tudi v drugem krogu mednarodnega turnirja v Avstriji. Oslabljeni slovenski rokometaši so v Innsbrucku premagali tudi Češko s 33:28 (18:15). Gostitelji Avstrijci so bili na drugi tekmi drugega kroga boljši od Grčije s 27:25 (18:14).

Slovenija - Češka 33:28 (18:15)

Innsbruck - Olimpijska dvorana, gledalcev: 700, sodnika: Brkić in Jusufhodžić (oba Avstrija).

Slovenija: Skok, Prošt, Bombač 3, Miklavčič 3, Dobelšek 4, Bundalo 1, Flajs, Gaber, Dolenec 4, Skube 2, Sušin 3, Nosan 1, Bezjak, M. Žvižej 4, Marguč 8 (4).

Češka: Mrkva, P. Štochl, Nočar 2, Rezniček 5, Hristka, Zdrahala 1, Vrany 1, Kubeš, Motl 3, Jicha 9, Sobol 1, Horak 3, Čip, Krupa, Prachar, Sklenak 3 (1).

Sedemmetrovke: Slovenija 4 (4), Češka 2 (1).

Izključitve: Slovenija 10 minut, Češka 8 minut.

Slovenski rokometaši se lahko po dveh krogih močnega mednarodnega turnirja v Avstriji pohvalijo s stoodstotnim izkupičkom. Po zmagi proti Grčiji (31:21) v prvem krogu v olimpijski dvorani v Innsbrucku so v drugem premagali tudi reprezentanco Češke s 33:28 (18:15), v zadnjem krogu pa jih v soboto, 7. aprila 2012, čaka obračun z domačo reprezentanco Avstrije.

Tako Slovenci kot Čehi so ves čas igrali obrambo 6-0, tekmo v Innsbrucku pa so boljše začeli nasprotniki, ki so v peti minuti povedli s 3:1. Toda moštvo selektorja Borisa Deniča je nato precej bolje zaigralo v obrambi, kar je prineslo tudi hitre (pol)protinapade in preobrat v igri. Slovenci so naredili delni izid 8:2 in v petnajsti minuti povedli z 9:5, zato so Čehi posegli po minuti odmora.

Kljub temu so igralsko precej oslabljeni Slovenci pet minut pozneje vodili že z 12:7, enaka razlika petih zadetkov pa je bila tudi minuto pozneje (13:8). Nato so za svoje minute poskrbeli Čehi na čelu s prvim zvezdnikom Filipom Jicho (Kiel), ki so v slabih treh minutah naredili delni izid 3:0 in se v 23. minuti približali le na dva zadetka zaostanka (11:13).

V naslednjih minutah se je razlika v korist Slovenije spet gibala od dveh do štirih zadetkov (15:11, 16:12, 16:14, 17:15), na odmor pa je Deničeva četa odšla z vodstvom z 18:15. Selektor Denič, ki je tudi tokrat poskrbel za veliko rotacijo igralcev (vsi so dobili približno enako minutažo, le krilni igralec Gašper Marguč je bil na igrišču vseh 60 minut), je s svojo ekipo v 37. minuti še vedno vodil s plus tri (23:20).

Toda nato so sledile minute, v katerih si je moška rokometna reprezentanca Slovenije priigrala drugo zaporedno zmago na mednarodnem turnirju v Avstriji. Po treh zaporednih zadetkih je prednost slovenske izbrane vrste v 44. minuti narasla na šest (26:20) in zmagovalec tekme v olimpijski dvorani v Innsbrucku je bil odločen.

V 48. minuti so se Čehi, ki so nastopili tudi na letošnjem evropskem prvenstvu v Srbiji (izpadli so v predtekmovalni skupini in na koncu osvojili 14. mesto), zaostanek zmanjšali na 23:27. Toda končnica je znova pripadla slovenskim rokometašem, ki so devet minut pred koncem poskrbeli tudi za najvišjo razliko na tekmi - bilo je 30:23.

Vrstni red po 2. krogu: Slovenija 4 točke, Avstrija in Češka po 2, Grčija 0.